BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Milli Savunma Bakanlığı İlana Çıktı! Askeri Personel Alımları İçin Süreç Başladı! basvurusonucu

Kamu bünyesinde istihdam edilerek aylık kazancını ve kariyerine garanti altına almak isteyen milyonlarca vatandaş, 2023 yılına girilmesi ile birlikte kamu sektöründen gelen personel alımı ilanlarını takip etmeye başladı. Bu noktada birçok kurum istihdam planlaması doğrultusunda alımlarını gerçekleştirirken mart ayına girilmesi ile birlikte yeni ilanlar da yayınlanmaya başladı.

Yeni aya girilmesi ile birlikte ilana çıkan kurumlardan birisi de Milli Savunma Bakanlığı oldu. Bakanlık bünyesinde hizmet veren Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yeni personellerin alınacağını ifade eden Milli Savunma Bakanlığı, istihdam sürecine ilişkin detayları paylaştı.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI MART 2023

Resmi internet sitesi aracılığı ile bakanlık kontrolünde olan kurumlara ilişkin son durumları paylaşan Milli Savunma Bakanlığı, bugün yeni bir gelişme ile daha gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre bakanlık, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam edilmek üzere askeri personel alımı yapacak. Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamaya göre askeri personeller Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olarak görevlendirilecek.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan askeri personel alımı ilanı aracılığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek isteyen adayların sağlamaları gereken başlıca başvuru kriterleri şu şekilde sıralandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Daha önce kamuda yürütmüş olduğu görevlerden herhangi bir sebepten ötürü uzaklaştırılmamış olmak,
  • Lisans ve lisansüstü düzeylerinde olan adayların 28 yaşını aşmamış olması,
  • 2021- 2022 döneminde yapılmış olan Yabancı Dil Sınavı’ndan en az 60 puan almış olmak,
  • Üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, elektronik, makine, uzay mühendisliği veya mekatronik bölümlerinden mezun olmuş olmak,
  • Başvuru yapılacak olan pozisyon için belirlenmiş olan özel şartları sağlıyor olmak,
  • Görevin devamlı yapılmasına engel olabilecek bir sağlık sorununa sahip olmamak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ASKERİ PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olan askeri personel alımı ilanı aracılığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilmek isteyen adayların başvuruları, kurumun resmi internet sitesi üzerinden kabul edilmektedir. Şahsi başvurular değerlendirilmeye alınmamaktadır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu