BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Milli Savunma Bakanlığı Yeni Personel Alımı Yapacak! Başvuru Şartları Ve Detaylar basvurusonucu

Milli Savunma Bakanlığı her yıl düzenli şekilde yeni personel alımları gerçekleştiriyor. Bu yıl da Milli Savunma Üniversitesi sınav yerleri açıklandı. Sınav giriş yerlerini öğrenmek için detaylı bir şekilde aşağıda haberimizi okuyabilirsiniz.

Milli Savunma Bakanlığı Üniversitesi yeni personel alımları gerçekleştiriyor. Sınava katılacak olan öğrenciler de sınav giriş yerlerini merak ediyor.

Sınav Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Alındı

Milli Savunma Üniversitesi başvuruları ÖSYM tarafından uygulanmaktadır. Bu nedenle adaylar başvurularını online olarak yapabiliyorlar. 6 Mart 2023 tarihinde başvuru işlemlerinin sonunda gelinmişti. ÖSYM anlaşmalı bankalar üzerinden 130 TL’lik ücreti ödeyenler sınava giriş hakkı kazanıyor.

MSÜ Sınav Yerleri Nasıl Öğrenecek?

Sınav başvurularını doğru tamamlamış adaylar ÖSYM AİS sistemi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve sistem şifreleri Sınav yerlerini öğrenebiliyorlar. Şifresini bilmeyen adayları e-devlet üzerinden Giriş yaparak ilgili sayfayı yönlendiriyorlar.

Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Sınav tarihinde belli oldu 2 Nisan 2023 tarihinde kurumun belirlemiş olduğu ilgili salonlarda sınavlar yapılacak adaylar yanlarına pet şişede su T.C kimlik numarası ve fotoğrafı belli olan fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile birlikte salonda olmalıdır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu