BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

MTA Personel Alımı Başladı! Başvuru İle İlgili TÜM DETAYLAR! basvurusonucu

MTA personel alımı işlemleri başladı. MTA personeli almak isteyen adayların, aranan şartların yerine getirmesi gerekiyor. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Türkiye Şeker Fabrikaları (TÜRŞEKER), çok sayıda personel ve işçi alımı yapmaya karar verdi. Açıklamaya göre, MTA tarafından teknisyen unvanı için 2 kişilik alım yapılacak ve KPSS puanı istenecek. Ayrıca, TÜRŞEKER tarafından 4 müfettiş yardımcısı alımı yapılacak.

MTA Personel Alımı Başladı!

MTA tarafından yapılacak alım için, adayların KPSS puanı aranacak. TÜRŞEKER tarafından yapılacak alımda ise, adaylar sınavlarla belirlenecek. Sınavlar, personel alımı konusunda önemli kriterler aranarak gerçekleştirilecek.

Bu alımlar, ülkemizin ekonomik ve sosyal alanlardaki çalışmalarına katkı sunacak. İstihdam edilecek personel ve işçiler, kamu hizmetlerinin ülkede kalite ve verimliliğini arttıracak. MTA ve TÜRŞEKER arasındaki bu ortaklık, çalışma hayatının ekonomik olarak desteklenmesi ve sosyal refahın arttırılması konusunda önemli adımlar atmaktadır.

mta personel alımı başladı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
mta personel alımı başladı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

MTA Personel Alımı İçin KPSS’den 70 Puan

MTA personeli alımı için aranan şartlar arasında en önemli olanı KPSS’den en az 70 puan almış olmak. Başvurular 6 Mart tarihinden itibaren başladı ve 20 Mart 2023 tarihine kadar devam ediyor.

Görev almasına engel olabilecek olan fiziksel ya da zihinsel engelinin bulunmaması gerekiyor. Kişinin seyahate ve de arazide çalışmak için elverişli olması gerekiyor. Aynı zamanda erkek adaylar için askerlik ile ilişkisinin olmaması gerekiyor.

TÜRŞEKER İçin Personel Alım Başvuruları İnternet Üzerinden

Başvurular internet üzerinden yapılıyor. Posta ya da diğer yollarla yapılan başvurular hiçbir şekilde kabul edilmiyor. Başvurular 24 Mart 2023 tarihine kadar devam ediyor. Kamu Personeli Alımı Başlıyor! TÜRŞEKER tarafından kamu personeli alımı 13 Mart’ta başlıyor.

mta personel alımı başladı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!
mta personel alımı başladı! başvuru i̇le i̇lgili tüm detaylar!

TÜRŞEKER Başvurunun Şartları

KPSS’den belirtilen puanı almak gerekiyor. Taban puan ise 80 olarak belirlenmiş. Üniversitelerin Hukuk, İktisat ve İşletme, İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak gerekiyor. Kadro sayısı olarak 4 kişi belirlenmiş.

Kişilerin başvuruları oluşturmaları ardından sonuçlara dair açıklamalar resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Bu sayede kişilere ayrıca tebligat göndermeye gerek kalmamakta ve sonuçlar için resmi internet sitesinin takip ve kontrol edilmesi yeterli olmaktadır.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu