BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Muğla Belediyeleri 63 Eleman ve Kamu İşçisi Alımı Yapacak! Başvuru İle İlgili DETAYLAR! basvurusonucu

Muğla ilinde faaliyet gösteren belediyeler, İŞKUR kurum dışı ilanlar üzerinden 10 Şubat 2023 tarihinde 63 kamu işçisi ve eleman alımı yapacaklarını duyurmuştu.

Muğla Belediyeleri 63 Eleman ve Kamu İşçisi Alımı Yapacak!

Bu alımlar için yarın süreç başlayacaktır. Belediyeler, 4 farklı kadroda tam zamanlı personel alımı yapacaklarını bildirdi. Kamu işçisi alımları, 58 şoför, 2 lojistik operasyon elemanı, 3 bilet satış elemanı ve 2 beden işçisi kadrolarında gerekli alım işlemleri yapılacaktır.

Kamu İşçi Alımları İçin Başvuru Şartları

Şoför alımları için adayların en az ilkokul veya dengi okullardan mezun olmaları gerekiyor. Ayrıca, en az beş yıllık e veya D sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları ve vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlayabilecek nitelikte olmaları istenmektedir. En az 3 yıllık Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması da başvuru şartları arasındadır. Emekli olanlar veya emekliliğe hak kazanmış olanlar başvuru yapamazlar. Yaş sınırı belirtilmedi.

muğla belediyeleri 63 eleman ve kamu i̇şçisi alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
muğla belediyeleri 63 eleman ve kamu i̇şçisi alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Eleman Alımı İçin Şartlar

Belediyeler, 2 adet lojistik operasyon elemanı alımı yapacak. Lojistik operasyon elemanı alımı için adayların B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları ve en az önlisans mezunu olmaları gerekmektedir. Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olanlar başvurularını gerçekleştirebilirler.

Belediyeler, 3 adet bilet satış elemanı alımı yapacak. Bilet satış elemanı alımı için ise en az önlisans mezunu olan adayların başvuru yapabileceği bildirilmiştir. Adayların en az 2 yıllık B sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları ve aktif olarak araç kullanmaları gerekiyor.

Belediyeler, 2 adet beden işçisi alımı yapacak. Beden işçisi alımı için ortaöğretim veya ilköğretim mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ifade edilmiştir. Ayrıca, adayların sağlık sorunu olmaması ve temizlik malzemelerini kullanmalarına engel teşkil edecek bir durumun olmaması gerekmektedir. Başvuru yapacak adayların 18 yaşından büyük olmaları gerekiyor.

muğla belediyeleri 63 eleman ve kamu i̇şçisi alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
muğla belediyeleri 63 eleman ve kamu i̇şçisi alımı yapacak! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Başvurular, 13 Mart 2023 – 14 Mart 2023 tarihleri arasında, belediyenin MUTTAŞ Kent Merkezlerine şahsen başvuru yaparak gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak adayların Muğla ilinde ikamet etmeleri istenmektedir. Başvuru süreci bir gün içerisinde tamamlanacak ve ilan kılavuzunda belirtilen kadrolara uygun olan adaylar işe alınacaklar.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu