BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Muharrem İnce 100 Bin İmzayı Topladı! Cumhurbaşkanı Adayı Oldu basvurusonucu

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini oldukça az bir süre kaldı ve adaylar da tek tek açıklanmaya devam ediyor. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Cumhurbaşkanı Adayı olabilmesi için gerekli olan imzayı topladı.

100.000 imzaya ulaşılmasının hemen ardından kameralar karşısına geçti ve oldukça sert açıklamalar gerçekleştirdi. “Seçim Kurulu’ndan sizlere veren o nusayı saklayın o belge demokrasinin kanıtıdır.” ifadelerini kullandı.

100 Bin İmzayı Topladı

Türkiye’de 14 Mayıs’tan milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirilecek cumhurbaşkanı adayı olabilmek için adayların 27 Mart saat 8’e kadar 100.000 imza toplaması gerekiyor. Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) “Cumhurbaşkanı Aday Gösterilme Durumu” verilere göre cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce 100.000 imzaya ulaştı ve adaylık önünde hiçbir engel kalmadı.

YSK tarafından cumhurbaşkanlığı adaylığı için imza toplayan birçok aday bulunuyor. Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Muhammed Ali Fatih Erbakan, Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal 27 Mart tarihine kadar 100.000 imzayı toplamadığına çalışmalarına devam ettiriyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu