BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Müjdeyi Cumhurbaşkanı Verdi! 97 Bin Personel Alınacak! basvurusonucu

Seçimlerin yapılmasına az bir süre kala kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımları da hız kesmeden devam ediyor. Toplamda kamuda 97.000 yeni personel alımı yapılacak. Bu alımların tamamı memur kadrosu için geçerli olacak. seçim öncesinde belediyeler bakanlıklar ve benzeri kurumlardan personel istihdamı geliyor.

45 Bin Öğretmen Atanıyor

Kısa süre içerisinde 45 gün yeni öğretmen atamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vermişti adama da ile alakalı detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Devlet dairelerinde ve kamu kurum kuruluşlarında ciddi sayılar memur alımı yapılacak.

MEB 5 Bin Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı da seçim öncesinde personel alımı yapacak kadrolar arasında yer alıyor. Sağlıkçı ve büro personeli Avukat mühendis kadrolarında 5.000 yeni personel alımı yapılacak.

Sağlık Bakanlığına 31 Bin 600 Personel Alınacak

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 2023 yılında alımı yapılacak kadrolar için ciddi bir beklenti söz konusuydu. Kısa süre önce sağlık bakanı Fahrettin Koca personel alımlarına ilişkin detayları paylaşmıştı. 6.069’u hemşire, 1.530’u ebe, 1.494’ü sağlık lisansiyeri, 798’i sağlık teknisyeni ve 21.709’u sağlık teknikeri Alımı yapacak.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu