BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Netanyahu’ nun Ulaşmayı Reddetmesi Üzerine Cumhurbaşkanından İç Savaş Uyarısı geldi! basvurusonucu

Netanyahu hükümetinin yargı reformunun protesto eden kişiler tayfa limanına abluka altına almış durumda. İsrail başbakanı Netanyahu uzlaşmayı reddetti. Bu durumla beraber Cumhurbaşkanı Herzog iç savaş uyarısında bulundu.

Netanyahu’ nun Ulaşmayı Reddetmesi Üzerine Cumhurbaşkanından İç Savaş Uyarısı geldi!

Netanyahum hükümetin bazı kargo yetkilerini kısıtlayan düzenlemesi doğrultusunda bu durum sivil toplum ve pek çok kişi tarafından ciddi bir tepki ile karşılandı. Daha sonraki süreçte ise protesto durumları ortaya çıkmaya başladı. .

Hayfa Limanı Abluka Altında

Hayfa Limanı, göstericiler ve protestocular tarafından abluka altına alınmış durumda. Sabah saatlerinde donanma gazilerinden oluşan bir grup Hayfa limanına gelerek buraya abluka altına aldı. Ticari gemilerin limana girişi ise yine aynı protestocular tarafından kapatılmış durumda. Yargıtay binasına giden yol ise kırmızı ve pembe renklere boyandı. Daha sonra gitsem polis belediye çalışanı kılığında gelen ve yüzleri maskeli olanı Yolları boyayan 5 kişiyi tutukladı.

netanyahu’ nun ulaşmayı reddetmesi üzerine cumhurbaşkanından i̇ç savaş uyarısı geldi!
netanyahu’ nun ulaşmayı reddetmesi üzerine cumhurbaşkanından i̇ç savaş uyarısı geldi!

Ülkedeki durumların karışması ile birlikte Cumhurbaşkanı Herzog tarafından uzlaşma konusunda çağrı yapıldı. Krizin derinleşmesi ile birlikte bu durumun daha da ilerlememesi adına başbakan Netanyahu ya çağrıda bulundu. Fakat çağrı başbakan tarafından direkt olarak reddedildi.

Başbakan daha önce yaptığı açıklamada göstericilerin yolu kapatmasını doğru bulmadığını polise taş atmasını doğru bulmadığını gösteri yapmanın isyan boyutuna ulaştığında gerekli tüm araçları kullanacağını ifade etmişti.

netanyahu’ nun ulaşmayı reddetmesi üzerine cumhurbaşkanından i̇ç savaş uyarısı geldi!
netanyahu’ nun ulaşmayı reddetmesi üzerine cumhurbaşkanından i̇ç savaş uyarısı geldi!

Damızlık Kızın Öyküsü Dizisi Gibi Giyindiler

Protestocular damızlık kızın öyküsü adlı dizide giyilen kıyafetleri giyerek protestolarına devam etti. Öte yandan havalimanından başbakanın gelmesini engellemek isteyen kişiler bulundu. Başbakan Netanyahu Berlin ziyaretine gitmişti. Fakat bu ziyareti kısa sürede sonlandırmak zorunda kaldı. Geri dönerken ise protestocuların ona engel olma durumuyla karşılaştı. Cumhurbaşkanı iç savaş çıkması konusundan durumun ciddi olduğunu ve derinleşmeye başladığını ifade etti. Uzlaşmayı reddeden başbakan ve cumhurbaşkanı ile aralarındaki durumun ne boyuta geleceği merak konusu oldu.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu