BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

O İsim, Kesin Konuştu! 1 Dolar 25 TL Olacak! Tarih Belli Oldu! basvurusonucu

Amerika’da yaşanan ve kısa süre içerisinde Avrupa’ya da sıçrayan bankacılık krizi, döviz kurlarında ve altın piyasasında hareketlenmenin yaşanmasına sebep oldu. Oklarını yukarı yöne çeviren dolar, euro ve altın türleri, yeni güne de yükselen grafikler ile başladı. Bu durum yatırımcılar ve potansiyel yatırımcıların yanı sıra ülke ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen sade vatandaşlar tarafından yakından takip edilirken uzman isimlerden son duruma ilişkin değerlendirmeler geldi.

Ekonomi piyasalarına ilişkin yaptığı tespitler ve hem kurlara hem de altın fiyatlarına ilişkin ortaya koyduğu tahminler ile son dönemlerin en çok takip edilen isimlerinden olan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasaların son durumuna ilişkin yeni bir yazı kaleme aldı. Bu hafta küresel piyasalarda odağın merkez bankalarının faiz kararları olduğunu ifade eden Memiş, özellikle bu haftanın para piyasaları açısından oldukça kritik olduğuna dikkat çekti.

FED, Boj ve MB tarafından verilecek olan faiz kararlarının yakından takip edildiğini ifade eden Memiş, FED’in 25 baz puan artırıma gitmesi veya artırım stratejisinde bu ayı pas geçmesinin yüzde 50- 51 ihtimalde olduğunu ileri sürdü. Borsa, dolar, euro ve altın yorumları ile dikkat çeken Memiş, orta vadede tahminlerini de açıkladı.

BORSA İÇİN KISA VADE TAHMİNİ!

Haftayı yüzde 1,78’lik düşüş ile 5 bin 136 puandan kapatan endeks için “4.950- 5.350 aralığı benim için geçerliliğini koruyor” ifadelerini kullanan Memiş, düşüşün ya da yükselişin gerçekleşebilmesi için endeksin bu bant aralığının dışına çıkması gerektiğini belirtti. Memiş, kısa vade için tahminini 5 bin puan seviyesinin altı olarak açıkladı.

DOLAR TAHMİNİ GELDİ!

Ekranlarda 19,01 TL, serbest piyasalarda ise 19,21 TL seviyesinden haftayı kapatan dolara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Uzman Memiş, “Ekranlarda 18,90- 19,05 TL, serbest piyasalarda 19,20- 19,30 TL aralıklarını takip edeceğim” ifadelerini kullandı. Memiş, dolar için orta vadeli tahminini 24- 25 TL olarak açıkladı.

ALTIN PİYASASINI DEĞERLENDİRDİ!

Ons altının geçtiğimiz hafta Amerika’da yaşanan bankacılık krizinden ötürü agresif yükseldiğini belirten Memiş, bu durumun gram altına ada yansıdığını ifade etti. Gram altın için “Ekranlarda 1.170- 1.260 TL, serbest piyasalarda 1.190- 1.280 TL aralığını takip edeceğim” ifadelerini kullanan Memiş, belirsizlik ortamı sebebi ile geniş bir bant aralığına odaklandığını belirtti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu