BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Önce Faiz Kararı, Sonra SEC Uyarı! Kripto Paralarda Seyir Değişti! basvurusonucu

Faiz kararından hemen önce senatoda şahin tonlu açıklamalara imza atan Amerika Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell, para piyasalarının ve altın piyasalarının yanı sıra kripto piyasasının da seyrini değiştirmişti. Uzun süredir yatay seyrini koruyan hatta dönem dönem ciddi düşüşler yaşayan kripto paralar, Powell’ın konuşmasının ardından hızla gerilemeye başlamış, Bitcoin için yapılan tepki alımları ile durum bir nebze olsun toparlanmıştı.

Ani düşüşlerin hemen ardından Amerika’da patlak veren ve kısa bir süre içerisinde de Avrupa’ya sıçradığı öğrenilen bankacılık krizi, kripto paralarda yeni rekorların kayda geçmesine aracılık etti. 3 büyük bankanın iflaslarına dair yapılan açıklamaların ardından Bitcoin 28 bin dolar seviyesinin üzerine kadar çıkarken Ethereum ve diğer kripto paralar da ciddi değer kazançları ile kayda geçti.

Bitcoin için 30 bin hatta 35 bin dolar seviyelerinin konuşulmaya başladığı şu günlerde FED’in 25 baz puanlık faiz artırımı yapması, ibreleri titretti. Yükselişte olan kripto paralar faiz kararının ardından düşüşe geçerken dün önemli bir gelişme daha yaşandı. Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birini uyaran SEC, kripto paralarda seyri değiştirdi.

ENFLASYON ARTIŞI KRİPTO PARALARI ETKİLEDİ!

28 bin dolar sınırını aştıktan sonra FED’den gelen faiz açıklamasından etkilenerek düşüşe geçen kripto paralar, yükseliş trendi bekleyen yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Bitcoin’in hızlı yükselişine bağlı olarak boğa rallisinin başlayacağına inanan yatırımcılar, düşüşlerin ardından paniğe kapıldı. Edinilen bilgilere göre FED beklentiler doğrultusunda bir karar vermiş olsa da açıklamada enflasyon beklentisinin halen devam ettiğinin ve buna bağlı olarak da faiz artırımlarına devam edileceğinin söylenmesinin, kripto paralarda düşüşe sebep oldu.

COINBASE’İ UYARDI!

FED’in faiz kararının yankıları devam ederken bir gelişme de SEC tarafından geldi. SEC’in, dünyanın en önemli kripto para borsalarından olan Coinbase’i uyardığı öğrenildi. Welss bildirimi aldıklarını açıklayan CEO Brian Armstrong, bu tür bildirimlerin genel olarak yaptırım öncesinde geldiğini vurguladı.

KRİPO PARALARDA SON DURUM!

kripto dünyası 12 nisan tarihinden sonra bir daha eskisi gibi olmayacak! büyük gün geldi!

FED ve SEC müdahalelerinin ardından düşüşe geçen ancak şu an oklarını yine yukarı yöne çeviren Bitcoin, 28 bin 27 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum 1.789, BNB 322 ve XRP 0,43 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu