Kamu Personeli Alımı

Önceki 2 yılın KPSS sonuçları geçerli Personeli Alımı 2022

Önceki 2 yılın KPSS sonuçları geçerli #personelalımı 2022

#ilan #personelalım #personelalımı #memuralımı

3328 Kişi Okudu – 49 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

KPSS iptali sonrası kamu personel alımı takviminde de yeni gelişme yaşandı. ÖSYM Başkanı Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022’de yapılacak KPSS oturumlarının da ertelendiğini duyurdu. 2022 KPSS lisans sınavı takvimi beklenirken, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, KPSS sınavıyla kamu personel alım sürecinde de alınan yeni kararı duyurdu. Kamuda memur olmayı bekleyen milyonlarca aday kamu personel alımlarının ertelenip ertelenmediğini merak ediyordu. Peki, kamu personel alımları ertelenecek mi? İşte, o konu hakkında yapılan açıklama.

Kamu personel alımları ertelenecek mi? sorusu İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un açıklaması ile yanıt buldu. ÖSYM tarafından 31 Temmuz tarihli KPSS lisans oturumlarının iptal edilip, diğer oturumların da ertelenmesinin ardından kamu alım sürecinin nasıl etkileneceği merak konusu olmuştu. Altun yaptığı açıklamada, “KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir.” ifadelerini kullandı.

KAMU PERSONEL ALIMLARI ERTELENECEK Mİ?

İletişim Başkanı Fahrettin Altun yaptığı açıklamada, “2022-KPSS kapsamında 31 Temmuz’da yapılan oturumların iptal edilmesi, 6-7 ve 14 Ağustos’ta yapılacak oturumların da ertelenmesi nedeniyle, kamu kurumlarımızın KPSS ile personel alım süreçleri yeni KPSS takvimine göre güncellenecektir.” ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
➤http://twitter.com/cnnturk
➤https://twitter.com/cnnturkprogram
➤https://www.facebook.com/cnnturk
➤https://www.facebook.com/cnnturkprogr…
➤https://www.instagram.com/cnnturk
➤http://youtube.com/cnnturk

#CNNTÜRK
#Sondakika
#Haber

İlgili Makaleler

20 Yorum

  1. Her sınavın zorluğu standart sapması farklıdır. Bu seneki yapılacak olan KPSS sınavı çok zor olabilir. Bu seneki aldığın 80 puan belki geçtiğimiz senelerde ki 90 puana denk bir puan olabilir.

  2. Haddiorrdann pergolaci fahrettin.. ha fetö ha akepe, metodlari ayni… ilke, onur, şeref, hak, hukuk, adalet tanımazlar.

  3. Ben olayı çözdüm… dersaneler özel okullar kapatılmalı okuma konusunda herkeş eşit olmali Bu yapıları devlet cikarmalı… ösym çalisanları satın alınıyor 100 de 90 ihtimal dersaneler tarafından ve daha sonra en çok 1.ciyi biz çıkardık diye reklam yapıyorlar 100 verip zengin ailelerin cocuklarini toplayıp milyonlar kaldirıyorlar. Bu devletimiz içinde sıkıntı bir olay. Parayı basan düşmanlar istediği yere para ile okutulup yerleştiriliyor. Bugün bunca insanın hakkı ile oynayıp o noktalara gelen tipler vatanıda satar yarın. Devlet okulu olmalı sadece bence. Yabancı bir ülke, dersaneye parayı bassa buda sorulari alsa bu okulda vayan hayinleri yetiştirilse bunlar yarın yetkili makamlara gelse ne olacak bu ülkenin hali ? bi düşünün.

  4. Nasil anlayabilsek; elimizde 2022 puanı yok, sinav iptal; sürecte merkezi atama zaten yok, 2020 puanlarinin geçerlililigi 2022 puanlarinin aciklanmasindan sonra bitiyordu. Şimdi ne gecerli anlamis degilim?! 🙄

  5. Bu kpss de madur olanlara yetmedi bir maduriyet daha geçerliliğinin kalkması gereken kpss de size rakip saçmalık diz boyu bu nasıl bir mantık anladığım şeydem şüphe ediyorum

  6. Kimleri kapsıyor bu haber biz mağdur ettiğiniz öğretmenler içinde mi geçerli? Ekstra bir dert verme çabasına mı girdiniz?

  7. Yani son iki yıl içinde hangi puan yüksekse o puana göre alınacak ve bu adaletsizliktir haksızlıktır o kadar kişiye

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu