BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Öngörüleri İle Tedirgin Eden Yatırım Uzmanı Mert Başaran, “Çok Net Konuşacağım” Diyerek Seçim Sonrası Dolar Tahminini Açıkladı! basvurusonucu

Amerika’da patlak veren bankacılık krizi neticesinde 3 büyük bankanın iflasları duyuruldu. Yanı sıra bazı kaynaklara göre 180 bankanın daha zor günlerden geçtiği söylenirken bu durumun Avrupa bankacılık sektörüne de yansıdığı gözlendi. Tüm bu olumsuz gelişmelerin üzerine Amerika Merkez Bankası’nın 25 baz puanlık faiz artışı kararı vermesi, para piyasalarını ve altın piyasasını hareketlendirdi.

Son dönemlerde sıkışık bir bant aralığından işlem görerek yatay seyrini koruyan altın piyasası ve döviz kurları, küresel çapta etkili olan olumsuz gelişmelerin kayda geçmesi neticesinde hareketlendi. Hem döviz kurlarında hem altın fiyatlarında yeni rekorlar kayda geçerken yatırımcılar ve potansiyel yatırımcılar da piyasaları yakın takip altına aldı. Öte yandan Türk Lirası’nın daha da fazla değer kaybı yaşamasından çekinen sade vatandaşlar da yükselişin devam edip etmeyeceğini araştırmaya başladı.

Ekonomi piyasalarında yaşanan olumsuz gelişmelere dair birçok uzmandan değerlendirme gelirken bu zorlu sürecin gölgesinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleri de tedirginlik yaratmaya başladı. Mevcut durumu değerlendiren ve seçim sonrasına dair öngörülerini paylaşan isimlerden birisi olan Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran, “Ne Var Ne Yok” isimli programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“YÜKSELİŞE MÜSAADE EDİLMELİ!”

Her tahmini dikkat çeken Emlak ve Yatırım Uzmanı Mert Başaran, “Ne Var Ne Yok” isimli programa konuk oldu. Programda ekonomik duruma ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Başaran, dolar kurunun enflasyon oranında artış göstermesinin ekonomik anlamda oldukça önemli olduğunu ifade etti. Başaran, dolar kurunun seçim zamanına kadar küçük küçük de olsa artmasına müsaade edilmesi gerektiğini savundu.

“ÇOK NET KONUŞACAĞIM!”

Açıklamasına “Çok net konuşacağım” diyerek devam eden Başaran, Türkiye’de gözlenen dolar grafiğinin dünyanın hiçbir yerinde olmadığını ileri sürdü. Doların baskı altında olduğuna dikkat çeken Başaran, “Doların enflasyon ile doğru orantıda artmadığı durumlarda sıkıntılar oluyor” ifadelerini kullandı.

SEÇİM SONRASI TAHMİNİNİ AÇIKLADI!

Doların baskılanmasının kötü sonuçlara sebep olabileceğini belirten Başaran, ufak artışlara izin verilmemesi durumunda seçim sonrasında 1 doların 25- 26 TL seviyelerine kadar yükseleceğini ileri sürdü. Seçime kadar doların 19,30 TL seviyelerinden işlem göreceğini belirten Başaran, seçimi kazanacak isim kim olur ise olsun doların artışına müsaade etmesi gerektiğine dikkat çekti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu