BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Önlisans ve Lisans Mezunları Dikkat! Kendi İşinizi Kurmak Artık Çok Kolay! Kamu Bankası, 1 Yıl Geri Ödemesiz 350 Bin TL’lik Kredi Desteği Verecek! basvurusonucu

Koronavirüs salgınının hayatımıza girdiği günden bu yana hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde alışılagelmiş olan ekonomik düzen, resmen yerle bir oldu. Üretimin nerede ise durma noktasına geldiği o günlerde hızla yükselmeye başlayan enflasyon, bugün koronavirüsün kontrol altına alınmış olmasına rağmen ülke ekonomilerinin başlıca problemlerinden birisi olarak varlığını korumaya devam ediyor.

Küresel çapta etkili olan yüksek enflasyon sebebi ile merkez bankalarının faiz artırımı kararları almaları, Türk Lirası’nın değer kaybı yaşamasına sebep oldu. Alım gücünü düşüren bu durum, yalnızca tüketicileri değil üreticileri de doğrudan etkiledi. Bu kapsamda kendi işini kurmak isteyen vatandaşlar da nakit sıkıntısı sebebi ile hayallerini ertelemek durumunda kaldı. Özellikle henüz herhangi bir işte tecrübesi olmayan, iş hayatına direkt olarak eğitimini almış oldukları alandan girmek isteyen üniversite mezunları, ekonomik yetersizlik sebebi ile bir hayli hayal kırıklığına uğradı.

Kendi işini yürütme isteğinden olan ancak yeterli nakdi bulunmayan ve bu sebep ile de istemediği işlerde çalışmak ya da hiç çalışmamak durumunda kalan kişilere, bekledikleri destek haberi kamu bankasından geldi. Birçok farklı kategori altında girişimcilere destek veren Halkbank, kendi işini kurmak isteyen üniversite mezunlarına da nakit desteği vereceğini bildirdi.

HALKBANK’TAN GENÇLERE KREDİ DESTEĞİ!

Kamu bankası olarak faaliyetlerine devam eden Halkbank, kendi işini kurmak isteyen ancak yeterli nakdi olmayan gençler için yeni bir destek programı düzenlediğini duyurdu. Söz konusu yeni desteği “Genç Girişimci Kredisi” başlığı altında düzenleyen kamu bankası, bu destekten önlisans veya lisans mezunu olan kişilerin yararlanabileceğini belirtti.

HALKBANK GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ DESTEĞİ NE KADAR?

Halkbank tarafından düzenlenmiş olan Genç Girişimci Kredi kampanyasının üst limiti, 350 bin TL olarak belirlenmiştir. Kredi desteğinden yararlanan kişilere, 1 yıllık geri ödemesiz dönem tanımlanır. Borçları ödemek için belirlenmiş olan azami vade sayısı ise 60 aydır.

HALKBANK GENÇ GİRİŞİMCİ KREDİSİ DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Halkbank tarafından düzenlenmiş olan Genç Girişimci Kredi kampanyasından, üniversitelerin önlisans veya lisan programlarından mezun olmuş ve iş yerini mezuniyetine konu olan alana yönelik açmak isteyen 35 yaş altı kişiler yararlanabilir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu