Memur Maaşları

PARA DAĞITACAK! ÇOK AZ KALDI! 2023 NİSAN PATLAMASI! DOLAR ALTIN ASGARİ ÜCRET EMEKLİ MEMUR MAAŞLARI! Market İş Başvurusu 2022

PARA DAĞITACAK! ÇOK AZ KALDI! 2023 NİSAN PATLAMASI! DOLAR ALTIN ASGARİ ÜCRET EMEKLİ MEMUR MAAŞLARI! Memur Maaşları2022

#Memur Maaşları2022

5169 Kişi Okudu – 413 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Ferit Atay soruyor, Hamza Yardımcıoğlu ve Cem Özüak cevaplıyor.
Piyasalar 2023’e hazırlanıyor!
Altın ve Gümüş fiyatları 2023’te ne olacak?
Asgari Ücret zammı yenilenecek mi?
Emekli ve Memur maaşları ne olacak?
EYT kararı neden verilmiyor?
Son dakika ekonomi haberleri.
2023 yılı içerisinde Asgari ücrete yeni zam, Emekli ve Memur maaşları, Sözleşmelilere kadro, Emeklilikte yaşa takılanlar, İş verenlere destek, Kobi, konut, ihtiyaç, araç gibi birçok alanda düşük faizli kredi, TL mevduat hesaplarına yüksek faiz, TOKİ ilk evim ve arsa kampanyaları,
Ve bunlar gibi birçok seçim ekonomisinin unsurların sonuçları ne olacak!
“Asgari ücret tamam; destek devam etmeli”
Yeni yıldan itibaren uygulanacak net asgari ücret, 8 bin 506 lira olarak açıklandı. İşveren, ücret maliyetini hafifletecek düzenlemeler bekliyor.

Temel tartışma konusu; zammın, enflasyonun üzerinde olacağı sözü verilmesine rağmen, aşağıda kalması…

İşveren bu maliyetle işçi çıkarır mı?
Zam yağar mı?

ZAMMIN BÜYÜĞÜ SEÇİMDEN AZ ÖNCE
İş dünyası “kademeli yap” çağrısını fazla seslendirmiş olmalı ki bu çağrı sarayda karşılık buldu ve bu defa 8 bin 500 lirayla yetinildi. Fakat bu artış çalışanı ve sendikaları mutlu etmeye yetmedi. Ancak bilinmeli ki zaten bizzat asgari ücreti açıklarken, Cumhurbaşkanı’nın işaret ettiği gibi yeni yılda bir ara zam düşünülebilecek.

En düşük emekli maaşının 8 bin TL’ye çıkarılması için kanun teklifi

Kur patlamasa da sıkıntı büyüyor

Döviz tevdiat hesaplarındaki gerileme 20 milyar doları buldu.
Peki 20 milyar dolara yakın paranın nereye gittiği konusu önemli..

Döviz tevdiat hesapları altı haftadır sürekli düşüyor.

Nereye gidiyor bu para?
Az buz bir para değil bu; çok ciddi bir tutardan söz ediyoruz. Altı haftada neredeyse 20 milyar dolar!

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI

Katar’dan eurobond ihracına 2 milyar dolar
Hazine’nin ocak ayının ilk yarısında planladığı yeni eurobond ihracına Katar’ın 2 milyar dolarla katılması bekleniyor.
Katar, yılın ilk haftalarında Hazine’nin eurobond ihracına 2 milyar dolar yatırım ile katılacak.

Gümüş ve altın ringe çıkıyor
“Süper döngüde bir ürünün beta katsayısı yüksekse daha iyi sonuç verdiğini görürsünüz” diyen uzmanlara göre gümüş 2023’te altından daha iyi performans gösterecek.

Merkez bankalarının enflasyonla mücadele için uyguladığı sıkı para politikaları küresel ekonomiyi resesyona sürüklerken, belirsizlik finansal piyasalara hakim olmaya devam ediyor. 2023’te piyasaların nereye gideceği soruları sorulurken, değerli metallerde kazanç beklentisi öne çıkıyor.

Tahminler 25-30 dolar aralığında

SANTA RALLİSİ GELEBİLİR
Altın ve gülmüşte çıkış hareketi sürüyor. Yeni yıl öncesi son işlem haftasına girerken altında hızlı bir yükseliş yaşanma olasılığı bulunuyor. Uzmanlara göre 1.800 dolar seviyesi aşağı yönlü kırılmadıkça bu seviyeye doğru geri çekilmeler piyasada alış fırsatı olarak değerlendirilecek. 1.815 dolar üzerinde kalıcılık durumunda 1.820, 1.825 ve 1.828 dolar seviyeleri direnç bölgeleri olacaktır. Orta vadede ise 1.840, 1.880 ve 1.900 seviyeleri direnç bölgesi olarak gösteriliyor.

Gram altında kritik seviye 1.090

EYT KRİZİ!

Fed’in favori enflasyon göstergesinde yavaşlama
ABD’de çekirdek enflasyon göstergesi geçen ay yavaşlarken kişisel harcamalar ılımlı artış kaydetti. Bu durum fiyat baskılarının hafiflediğine işaret etti.
ABD Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre PCE fiyat endeksi aylık yüzde 0,1, yıllık yüzde 5,5 arttı. Yıllık artış böylece yüzde 2’lik enflasyon hedefinin oldukça üzerinde kalmaya devam etti.

İngiltere’de havalimanlarında grev dalgası giderek büyüyor
İngiltere’de havalimanlarında görev yapan sınır güvenlik personeli, Noel ve yılbaşı döneminde 8 gün sürecek greve gitti.

The ekonomist kapağı ne anlama geliyor?

Bitmeyen aday tartışması Akşener’in sözleri

Bu programda yatırım tavsiyesi yapılmamaktadır!

#dolar #borsa #hamzayardımcıoğlu #bitcoin #erdoğan #putin #türkiye #altın #rusya #iran #bitcoin #suriye #bitcoinnews #theeconomist #enflasyon #asgariücret #nebati #bddk #kredi #merkezbankası #swap #fed #btc #konut #faiz #fed #şok #banka #bankalar #ukrayna #kiev #tüik #kavcıoğlu #doğalgaz #elektirik #swap #gramaltın #mevduat #2023 #asgariücret #katar #akp #akparti #ekonomi #enerjikrizi #feritatay #zanka #zankatv #billgates #jeffbezos #para #zengin #sondakika #sondurum #haber #dolartl #türklirası #lira #kriz #para #şoke #chp #zam #nedir #kimdir #kim #türklirası #ekonomist #bütçe #kılıçdaroğlu #chp #döviz #karar #abd #dolar24tl #iddia #haberler #anahaber #nass #nas #gümüş #coin #kripto #ekonomi #imamoğlu #süleymansoylu #soylu #sedatpeker #peker #ibb #yılbaşı #billgates #arsa #3haziran #piyasalar #ht #ihale #milyon #kuruş #sabit #piyasa #kamu #güç #imf #botaş #enerji #kkm #kurkorumalımevduat #kurşoku #dolarşoku #kkm #fon #akaryakıt #petrol #hiperenflasyon #moratoryum #cds #resesyon #borsa #bist #15temmuz #esad #yahudi #cemözüak #binance #ftx
#g20 #emeklilikteyaşatakılanlar #memur

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu