BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Personel Alımları İçin Hem KPSS’yi Hem De Deneyim Şartını Kaldırdı! Türk Telekom İlanı Yayımladı; Başvuru İçin Sinyali Verdi! Son Tarih… basvurusonucu

Yaşanan deprem felaketlerinin ardından bölgenin yaralarını sarmak için birbiri ile yarış haline giren kamu kurum ve kuruluşları ile bunların iştirakleri, üzerine düşen ölçüde bölge için yardımlarda bulunmuştu. Bu kuruluşlardan biri olan Türk Telekom, yeni personel alımı için açıklama yaptı. Depremden etkilenen 11 il için özel bir personel alım ilanı yayımlayan Türk Telekom, ilanda Kamu Personeli Seçme Sınavı yani KPSS puan şartı aramayacağını duyurdu.

Deprem bölgelerinin ilk sorunu barınma gibi görünse de uzun vadede iş ve istihdama ilişkin pek çok sorunun ortaya çıkacağı haftalardır uzmanlarca deklare ediliyordu. Bu soruna karşı çözüm için el birliği gerçekleştiren kamu kurum ve kuruluşları, gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında personel alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda son ilanı veren Türk Telekom, KPSS ile birlikte deneyim şartını da kaldırdı. Peki, Türk Telekom personel alımı şartlar neler? Türk Telekom personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte personel alımına dair tüm detaylar…

TÜRK TELEKOMDA PERSONEL ALIM ŞARTLARI DEĞİŞTİ

Deprem bölgesindeki vatandaşların istihdam sorunlarını çözebilmek adına gerçekleştirdiği yeni işe alım ilanı kapsamında şartlarda birtakım esnemelere gidildi. Firmanın personel alımına hak kazanabilmek için adayların başvurdukları pozisyona göre belirli şartları taşıması hala gerekse de özellikle KPSS puanı ve deneyim şartı kaldırıldı. Eğitim şartında ise herhangi bir değişiklik olmadı.

EĞİTİM ŞARTINI TAŞIYAN ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLİR

Ticari ve kurumsal fonksiyonlar için adayların iktisadi ve idari bilimler, endüstri mühendisliği veya işletme mühendisliği bölümlerinden mezun olmalarını tercih eden Türk Telekom; teknoloji fonksiyonları için IT veya Elektrik – Elektronik gibi mühendisliklerden mezun olma şartını kaldırmadı. Teknisyen pozisyonlarına başvuran adayların 30 yaşını doldurmamış olmasını hala şart koşan Türk Telekom, diğer pozisyonlarına ilişkin de bilgi verdi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN BAŞVURULARI DEĞERLENDİRMEYE ALINIYOR

Bilişim veya elektrik-elektronik, haberleşme, enerji veya diğer teknik bölümlerinden 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunu olan adayların 25 yaş altı olması haline 3. veya 4. sınıf öğrenci iken başvuru yapabileceğini bildiren Türk Telekom, yerinde çalışma modelini geliştirdi. Bu kapsamda bulunduğu bölgeden başvuru yapabilecek olan kişilerin bölgeden taşınması halinde İstanbul veya Ankara lokasyonlarında hibrit çalışma seçeneklerine başvuru yapabileceği; stajyer pozisyonları için ise uzaktan çalışmaya dayalı sistemlerin kullanılabileceği bilgisi de Türk Telekom’dan geldi.

PERSONEL ALIMI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI

Öte yandan Türk Telekom personel alımına ilişkin adayların başvurularını kabul etmeye başladı. Şirketin kariyer sitesi üzerinden online olarak başvuru alacağını bildiren Türk Telekom, bir başvuru tarihi de belirledi. Bu tarihe göre, başvurular, 10 Nisan 2023 tarihine kadar devam edecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu