Finans Başvuru

Play Card Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır? 2022

Play Card Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Play Card başvuru sonucu öğrenme nasıl yapılır sorusu Yapı Kredi Bankası müşterileri tarafından merak edilir. İlgili kartın onaylanması ardından kart tarafınıza kargolanır ve teslim almanız ardından kullanımlara başlayabilirsiniz. Play Card başvuru sonucu öğrenme işlemi online platformlar üzerinden hızlı şekilde gerçekleştirilebilir.

Play Card Nedir?

Türkiye’de yaşayan kişilere hizmet verme kapsamında pek çok banka tarafından çeşitli kredi kartı seçenekleri sunulur. Bunlardan bir tanesi olan Play Card hakkında bilgilendirme şu şekildedir:

 • Yapı Kredi Bankası bünyesinde sadece üniversite öğrencilerinin alma hakkı bulunan Play Card, 18 yaşını dolduran öğrencilere verilir.
 • Bir diğer kriter de kişinin 26 yaşını doldurmamış olması gerekir.
 • Bu kartın amacı üniversite öğrencileri kapsamında oluşturulan kampanyaların direkt olarak öğrenciler tarafından kullanılmasını sağlamaktır.
 • Yaş kriterini sağlayan fakat aktif öğrenciliği bulunmayan kişiler gelir durumlarını belgeledikleri takdirde kartı kullanabilir.

Play Kart Limit Yükseltme Nasıl Yapılır?

18 ile 26 yaş arası gençlerin kullanımına sunulan Play Card öğrencilerin karşılayabileceği limitler üzerinden kullanıma sunulur. Play Card limit yükseltme işlemi şu şekildedir:

 • Yapı Kredi Bankası bünyesinde öğrenciler için oluşturulan Play Card limiti 500 TL ile 1.000 TL aralığında değişim gösterir.
 • Play Card bir kişinin ilk olarak kullanmaya başlayacağı kartlar arasında yer alacağı için bu kredi kartı kullanımı ile kişinin kredi limiti de oluşmaya başlar. Bu noktada kredi kart ekstresinin eksiksiz ve zamanında ödenmesi sicilinizde olumlu bir etki bırakır.
 • Bu tip durumlarda çağrı merkezi üzerinden, mobil uygulama üzerinden ay da şubeye giderek kart limitini yükseltme talebi oluşturabilirsiniz.

Tüm bu işlemler sonrasında Play Card başvuru sonucu sorgulama işlemi yaparak limit oranınızı kontrol edebilirsiniz.

Yapı Kredi Play Cart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Play Card için başvuru yapmadan önce ilgili kriterleri taşıyor olduğunuzdan emin olmanız gerekir. Yapı Kredi Play Card başvurusu şu şekildedir:

 • Mevcut şartların sağlanması ardından SMS ile başvuru yapabilir ya da size en yakın Yapı Kredi şubesine gidebilirsiniz.
 • World Card sahibi olan kişiler kartlarını Play Card’a çevirme hakkına sahiptir. Bu noktada yapılması gereken müşteri hizmetleri ile görüşme sağlamaktır.
 • SMS ile başvuru başlatmak için ise “PLAY WEB” yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı yazmanız ardından 4421’e mesaj göndermeniz halinde işleminiz değerlendirmeye alınır.

Play Card Başvuru Sonucu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Nakit ihtiyaçlara hızlı çözümler için kredi kartları tercih edilebilir. İlgili başvurunun gerçekleşmesi ardından sonucu takip etmeniz sürecin işleyişi için önem taşır. Play Card başvuru sonucu öğrenme şu şekildedir:

 • Çeşitli başvuru yöntemleri olduğu gibi çeşitli sonuç öğrenme yolları da vardır. SMS ile başvurunuzu sorgulamak için büyük harfler ile “PLAY” yazıp bir boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazmanız ardından 4407’e SMS gönderebilirsiniz. Bu işlem ardından hızlı şekilde tarafınıza geri dönüş yapılır ve başvurunuzun durumu hakkında bilgi elde edebilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Play Card Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Kart sahibi olmak için ilgili şartları taşıyan kişiler bunu kanıtlamak durumundadır. Yapı Kredi Bankası Play Card başvuru belgeleri şu şekildedir:

 • Kimlik ya da pasaport fotokopisi gereklidir. Bunların olmadığı hallerde sürücü belgesi de geçerlilik sağlar.
 • Güncel tarihli öğrenci belgesine ihtiyaç duyulur.
 • Doğru ve eksiksiz şekilde doldurulan Play Card başvuru formuna gereksinim duyulur.

Tüm bu işlemler sonrasında başvurunuz işleme alınır ve Play Card başvuru sonucu öğrenme işlemlerinizi çeşitli yöntemler ile sağlayabilirsiniz. Olumlu geri dönüş almanız halinde kartınız size teslim edildiği anda kullanıma açılır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu