BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Polis Olmak İsteyen Öğrencilere Müjdeli Haber Geldi! Başvuru Şartları ve Başvuru DETAYLARI! basvurusonucu

Geçtiğimiz gün mecliste konuşulan konulardan bir tanesi polis fakültesinin açılacağı idi. Bu doğrultuda alınan kararlar üzerine Polis Fakültesi bu yıl lise mezunu öğrenci alımı yapacak.

Polis Olmak İsteyen Öğrencilere Müjdeli Haber Geldi 

Adaylarda aranan tek şartı ise lise mezunu olmak oluşturuyor.

Polis Fakültesi Lise Mezunu Öğrenci Alıyor

2023 yılında meclis kararı ile açılan Polis Fakültesi lise mezunu öğrenciler alıyor. Bu yıl polis fakültesine kayıt yaptıran öğrenciler polis fakültesinin ilk öğrencileri olarak kayıtlara geçecek. Meclisten geçerek yasalaşan bir karar ile 2023 yılında kurulan Polis Fakültesi Türk polislerini yetiştirmek için eğitim ve öğretim çalışmalarına başladı. Öğrenciler YKS sınavı sonrasında bu fakülteye kayıt yaptırabilecek. Adaylarda aranan tek şartı ise lise mezunu olmak oluşturuyor. YKS sınavına girerek sınavdan başarılı bir puan alan öğrenciler polis fakültesine kayıt yaptırabiliyor.

polis olmak i̇steyen öğrencilere müjdeli haber geldi! başvuru şartları ve başvuru detaylari!
polis olmak i̇steyen öğrencilere müjdeli haber geldi! başvuru şartları ve başvuru detaylari!

Meclisten Polis Fakültesine Girmek İsteyen Öğrencilere Müjde Geldi

2023 yılı başında açılan Polis Akademisi için Meclis müjdeyi verdi. Polis Akademisi ya da Fakültesi bu sene öğrenci alımlarına başlıyor. Öğrenci alımının 2500 öğrenci ile sınırlı olduğu belirtilirken öğrenciler Ağustos ayında polis fakültesine başvuru yapmaya başlayacak. Bu alanda polis eğitimi alacak olan öğrenciler öncelikli olarak 2 yıllık eğitim görecek ve ardından Emniyet Genel müdürlüklerinin farklı alanlarına polis memuru olarak atamaları yapılacak.

Bu haber meclis tarafından kamuoyu duyurulurken, öğrenciler de bu konuda basında yer alan gelişmeleri merak ediyor. 2500 öğrenci alımı kapasitesine sahip olan Polis Fakültesinde öğrencilere iki yıl boyunca polislik mesleğine yönelik eğitim verilecek. Bu eğitimlerde başarılı olan öğrencilerin tahsillerini tamamlamalarını müteakip emniyet müdürlüklerine polis olarak atamaları yapılacak.

polis olmak i̇steyen öğrencilere müjdeli haber geldi! başvuru şartları ve başvuru detaylari!
polis olmak i̇steyen öğrencilere müjdeli haber geldi! başvuru şartları ve başvuru detaylari!

Polis fakültesine katılmak isteyen öğrencilerin, lise mezunu olması gerekirken aynı zamanda TYT sınavında başarılı olmaları da gerekiyor. Bu alanda Polis Fakültelerine kayıt yaptırmaları için önlerinde hiçbir engel bulunmuyor. Bu fakülteye girebilmek için TYT sınavının ilk oturumuna katılma zorunluluğu bulunuyor. Bu sınava katılan öğrenciler bir fakülteye girmek için yeterli puanları alabilen öğrenciler polis fakültesine sorunsuz bir şekilde kayıt yaptırabiliyor. Bu işlemden sonra Eylül döneminde polis fakültesinde eğitim almaya başlıyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu