BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Prefabrik Ev Yapacaklara Devlet Destek Veriyor! Hemen Desteği Al Evini Yaptır! basvurusonucu

Son zamanlarda deprem felaketinin de artından prefabrik yapılara iyice merak artmış durumdadır. Devlet de bu duruma el atarak prefabrik yapmak isteyen vatandaşlara yönelik olarak çok büyük destek kampanyasını devreye soktu. Ona göre ₺200.000’si devletten olmak üzere 26.000’si de vatandaşın cebinden çıkması koşulduğu ile 1+1 ev sahibi olmak çok mümkün hale geliyor.

Prefabrik Ev Yapacaklara Devlet Destek Veriyor

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üssü meydana gelen depremden sonra 11 il bu deprem felaketinden çok şiddetli şekilde etkilendi. Depremden sonra da prefabrik yapılara talep bir anda arttı. Devlet ise depremde evini kaybeden kişilere yönelik olarak yardımlarını esirgemiyor ve prefabrik yaptırmak isteyen kişilere yönelik olarak 200.000 TL tutarında destek sağlamaya karar veriyor.

prefabrik ev yapacaklara devlet destek veriyor! hemen desteği al evini yaptır!
prefabrik ev yapacaklara devlet destek veriyor! hemen desteği al evini yaptır!

Depremden Sonra Prefabrikler Güven Veriyor

 Sosyal hizmet desteği olarak devlet aracılığı ile birçok ödemeler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Şu sıralar günde meşgul eden prefabrik ev desteği ise sıklıkla araştırma konular arasında yerini alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Sosyal hizmetler genel müdürlüğü aracılığı ile yapılacak prefabrik ev desteği doğrultusunda ihtiyaç sahipleri desteklenecek.

Prefabrik ev desteğinden faydalanmak için ise tabii ki de belirli şartları sağlamak gerekiyor. Bu şartların yerine getiren vatandaşlara yönelik olarak tamı tamına 200 bin TL prefabrik ev ödemesi çıkarılıyor. Prefabrik ev yardımından fayda sağlayabilmek için ihtiyaç sahibi olan kişilerin yaşayacakları evlerin bu süreç içerisinde sağlıksız bakımsız olması gibi olumsuz durumlara dikkat ediliyor. Prefabrik ev yardımından faydalanmak için prefabrik evlerin yapılacağı arazide tam hisseli tapuya sahip olma şartı da aranıyor.

prefabrik ev yapacaklara devlet destek veriyor! hemen desteği al evini yaptır!
prefabrik ev yapacaklara devlet destek veriyor! hemen desteği al evini yaptır!

Bu süreç içerisinde 65 yaş üstü olunması tek ebeveynli aile olması ya da dul olması gibi özellikleri de bulundurması gerekiyor. Alo Sosyal hizmetler bakanlığı aracılığı ile başvuruda bulunan vatandaşların başvuruları kabul olması halinde 200.000 liralık prefabrik ev yardımı anında hesaplarına aktarılacak. Prefabrik ev için 200 bin TL’nin kalan tutarı vatandaş tarafından karşılanacak. Prefabrik evden faydalanmak için ise internet üzerinden çok iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. 1+1 prefabrik evler ortalama olarak piyasada 225 bin TL gibi bir rakama satılmakta.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu