BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

PTT 50 Bin Personel Alımı İçin Tarih Verildi! O Tarihte Personel Alımı Yapılacak! Şartlar Belli Oldu! basvurusonucu

Personel alımı ilanları ile sürekli olarak gündeme gelen PTT, 2023 yılının üçüncü ayının da geride bırakılmasına oldukça az bir zaman kala arama motorlarında sık sık sorgulanmaya başlandı. PTT’nin ne zaman yeni personeller alacağı, personel alırken nelere dikkat edeceği merak konusu oldu.

Son dönemlerde olası personel alımı ilanları ile gündemden düşmeyen PTT, yeni günde de arama motorlarında sık sık sorgulanmaya devam edilirken kulislerden PTT personel alımı ilanlarına ilişkin birtakım bilgiler geldi. Kurumun, sene içerisinde ilana çıkabileceği konuşulmaya başlandı.

PTT NE ZAMAN PERSONEL ALACAK?

faturalarınız yüksek geldiyse hemen koşun! ptt faturalarınızı hemen ödüyor!

Yapılan kadro ihdasının ardından 5 bin yeni personeli istihdam eden PTT, yeni bir iddia ile gündeme geldi. 50 bin kişilik alım yapacağı konuşulan PTT’nin, 2023 yılının sonu gelmeden personel alımı ilanını yayınlayacağı tahmin ediliyor.

PTT’NİN PERSONEL ALIMI İLANINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

PTT’nin personel alımı sürecine ilişkin en çok merak edilen konulardan birisi de ilanın yayınlanması durumunda hangi şartların sağlanması gerektiği ile ilgili. Bu noktada güncel bir personel alımı ilanı bulunmadığı için şartlarda değişikliğe gidilip gidilmeyeceği tam olarak bilinmezken önceki PTT personel alımları için belirlenmiş olan başvuru şartları şu şekildeydi:

  • 29 Mayıs 2009 tarihli 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu’nun 28’inci maddesi kapsamında bulunanlar ile PTT’nin yurt dışındaki iş yerlerinde istihdam edilecek olanlar hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak,
  • 18 yaşından büyük 30 yaşından küçük olmak
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilmiş olan süreçler geçmiş olsa da kasti olarak işlenmiş olan bir suçtan ötürü 6 ayın üstünde hapis cezasına çarptırılmamış olmak,
  • Affa uğramış dahi olsa devletin güvenliğini tehdit edebilecek bir suçtan ötürü yargılanmamış olmak,
  • Başka kurumlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,
  • Eğitim ve diğer özel şartları sağlıyor olmak,
  • Emekli maaşı almıyor olmak.

PTT PERSONEL ALIMI İLANINA NEREDEN BAŞVURU YAPILABİLECEK?

Bu yıl PTT yönetimi tarafından yayınlanması beklenen personel alımı ilanı için geri sayım devam ederken ilanın yayınlanması durumunda aday başvurularının nereden kabul edileceği de merak konusu oldu. Şimdilik güncel bir ilan olmadığı için bu konu ile ilgili net bir şey söylemek mümkün olmamasına rağmen aday başvurularının PTT’nin resmi internet sitesi ya da e- Devlet sistemi aracılığı ile kabul edileceği tahmin ediliyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu