Finans Başvuru

PTT Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir? 2022

PTT Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

PTT kartın çıkıp çıkmadığını öğrenmek hem internet üzerinden hem de PTT şubelerine giderek yapılabilecek zahmetsiz bir işlemdir. PTT kart, diğer kredi kartları gibi farklı avantajlara sahiptir. PTT kredi kartına sahip olan bir kişi hizmeti ya da ürünü satın alır iken bu karttan faydalanabilmekte ve acil nakit ihtiyaçlarında da bur karttan yararlanabilmektedir. PTT kredi kartı başvuru sonucu olumlu olan kişiler, bu kartın MasterCard özelliğini kullanarak alışverişlerde bazı indirimler yakalayabilmektedir. Kredi kartı ile anlaşmalı bazı giyim, zücaciye, market ve daha pek çok işletmede PTT kredi kartı bireyler için oldukça avantajlı olacaktır.

PTT kredi kartının bir kişiye çıkıp çıkmadığı şubelerden ya da 444 17 88 numaralı telefon üzerinden hızlı bir şekilde öğrenilebilmektedir. Kartın çıkması durumunda kartınız adresinize ücretsiz olarak teslim edilmektedir. Kart alındıktan sonra çağrı merkezi ya da şube üzerinden dört haneli bir şifre belirlenebilmektedir. Ayrıca telefondaki mesaj bölümü kullanılarak da yeni şifre belirleme işlemi yapılabilmektedir. Bunun için büyük harfler ile “şifre” yazılmalı, ardından bir boşluk bırakılmalı ve dört haneli kart şifresi yazılmalıdır. Bu mesajın devamında ise karttaki son 4 hane ile arkadaki CVV numarası aralarında boşluk olacak şekilde yazılmalıdır. Yazılan mesaj 3290’a mesaj olarak iletilmelidir.

PTT Kredi Kartına Online Nasıl Başvurulur?

PTT kart için internetten başvuru yapmak isteyen kişiler ptt.gov üzerinden bu işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Uygulamaya girilerek “Bankacılık işlemleri” sekmesine tıklayan kullanıcıları bu sekmede kredi kartları ile ilgili işlemler beklemektedir. Yalnızca kredi kartı değil aynı zamanda bireysel kredi işlemleri, nakit para yatırma ve çekme uygulamaları, PTT banka kart işlemleri de bu sekmeden yapılmaktadır.

PTT Kredi Kartı İçin PTT Uygulamasına Nasıl Girilir?

Kredi kartına başvurmak için uygulamaya girmek mobil cihaz üzerinden kişinin kendi T.C. Kimlik numarası ve kendi belirlediği 6 haneli şifre ile mümkündür. PTT kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek ya da mevcut kredi kartı ile ilgili bankacılık işlemlerinden yararlanmak isteyen bireyler PTT akıllı uygulamasını kullanabilmektedir. Uygulamaya yeni giren müşteriler için 6 haneli bir şifre belirlemek gereklidir. Bu şifre PTT’nin internet sitesi üzerinden ya da uygulamada “Şifremi unuttum” sekmesinden gerçekleştirilebilmektedir.

PTT Kredi Kartına Şubeden Nasıl Başvurulur?

PTT kredi kartına şubeden ulaşmak için kişilerin kendilerine en yakın konumdaki PTT şubesine müracaat etmeleri gerekmektedir. Ardından aşağıdaki adımlar izlenmelidir:

  • PTT kredi kartının 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler: Platinum, Gold ve Classic şeklindedir. Bu kartları birbirinden ayıran en önemli özellik kart limitleridir. Kişi, kredi kartı başvurusu yapmak amacı ile şubeye gittiğinde ilk olarak bu kartları ve detaylarını öğrenmelidir.
  • Ardından PTT kredi kartlarından kişinin ekonomik durumuna en uygun olana karar verilmelidir.
  • Hangi kart türü seçilirse seçilsin kişiler PTT kredi kartı için ilk 12 ay herhangi bir aidat ödemesi gerçekleştirmemektedir.
  • 12 sonunda ise kişilerden alınan yıllık aidat ücretleri; Classic cart için 59 TL, Platinum cart için 73 TL ve Gold cart için ise 66 TL şeklindedir.

PTT Kredi Kartı Kargo Takip Nasıl Yapılır?

PTT kartın kargodan gelmesi ortalama bir hafta ile 10 gün arasını bulmaktadır. PTT kredi kartı başvuru sonucu öğrenmek istendiğinde ya da başvurusu onaylanan kredi kartının nerede olduğu merak edildiğinde 444 17 88 çağrı merkezi aranarak bilgi talep edilebilmektedir. PTT kredi kartı, PTT kargo ile gelecektir. Bu nedenle PTT kargo internet adresi üzerinden de kartın yeri öğrenilebilmektedir. Daha fazla kredi kartı sonucu için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu