BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

PTT Personel Alımı İçin Süreç Başlamak Üzere; 55 Bin Personel Sözü Verilmişti! PTT Personel Alımı Ne Zaman Olacak? İşte Takvim basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği personel alımlarına ilişkin merak ve araştırmalar devam ederken; iş arayan vatandaşların bir gözü de toplu alım sözü veren PTT’ye yöneldi. İki yıl içerisinde 55 bin kişilik personel yapmayı hedefleyen ve planlayan PTT’nin ne zaman alım yapacağı, 2023 yılının başlamasıyla birlikte merak konusu haline geldi. PTT alımları için ilan beklenirken, son süreç de ortaya çıktı.

İki yıl içerisinde 55 bin yeni personel istihdam edeceğini geçtiğimiz aylarda deklare eden PTT’nin ilk etap alımları bu sene yapması beklenirken, bu alımlara ilişkin son durum da merak konusu oldu. Peki, PTT 55 bin personel alımı ne zaman, PTT personel alımı ilanı yayımlandı mı? 2023 PTT memur alımı başvuru başladı mı, ne zaman? İşte PTT personel alımı sürecine ilişkin son durum…

PTT PERSONEL ALIMI İÇİN HAZIRLANIYOR

ptt bünyesinde çalışmayı planlayan kişiler i̇çin yüksek maaş garantili yeni bir i̇lan yayınlandı! 2023 ptt personel alimi başvuru formu tüm detaylari!

İki yıl içerisinde 55 bin kişiyi istihdam edeceği konuşulan PTT’de yapılacak olan personel alımlarına ilişkin hazırlıkların sürdüğü biliniyor. İlk olarak ilan yayınlayacak olan PTT, bu ilan doğrultusunda boş pozisyonları ve bu pozisyonlarının aradığı şartları bildirecek. Ardından başvuru sürecini başlatacak olan PTT hem Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puanı hem de kurum içi sınav ile alım yapabilir. Özetle, henüz bu konuda bir netlik bulunmuyor.

BOŞ POZİSYONLAR BENZERLİK GÖSTEREBİLİR

Hangi pozisyonlarda alım yapacağı merak edilen PTT, geçtiğimiz yıllarda; avukat, mühendis, gişe ve büro personeli, postacı, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi gibi kadrolara alım yapmıştı. Pozisyonların değişmesi mümkünken; PTT’nin geçmiş ilanlarına bakıldığında benzer pozisyonlarda personel alımlarını en geç iki yıla bir gerçekleştirdiği görülüyor.

BAŞVURULAR PTT ÜZERİNDEN ALINIYOR

Başvuru için ilanın yayınlanmasının ardından şekillenecek olan süreç için bekleme süresi devam ederken, geçmişteki alımlar incelendiğinde bir detay da dikkat çekiyor. PTT personel alımlarını gerçekleştirmek için başvuruları genellikle kendi resmi sitesi üzerinden kabul ediyor. Aynı zamanda PTT memur alımlarının yanı sıra yıl boyunca kariyer sitesi uzantısı üzerinden çeşitli işçi alımları gerçekleştirmeyi de sürdürüyor.

GENEL ŞARTLAR HER ZAMAN KORUNUYOR

Özellikle memur alımında genel şartları koruduğu görülen PTT, bu şartlar kapsamında Devlet Memuru Kanunu’nun 48.maddesini baz alıyor. Bu kapsamda sadece T.C. vatandaşı olanların başvurularını kabul eden PTT, adli sicili temiz olan, sağlık sorunu bulunmayan (engelli personel kadroları hariç olmak üzere), kamu haklarından mahrum bırakılmayan ve emekli olmayan gibi kişilerin başvurularını değerlendiriyor. Pozisyona özel şartlar ise pozisyona ve günün koşullarına göre değişiklik gösteriyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu