BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

PTT Personel Alımı Yapacağı Konuşuluyordu; Bugün Son Durum Netleşti! İşte 2023 PTT Personel Alımı Başvuru Detayları basvurusonucu

Kamu kurum ve kuruluşlarına olan ilgi her sene olduğu gibi bu senenin ilk aylarında da devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşları ise, geçtiğimiz yıla göre, personel alımlarına çok daha erken başladı. Geçtiğimiz gün Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni bir ilan daha yayınlamışken; bu hafta pek çok üniversite alım yapacağını açıkladı. Devam eden alımlarda gözler, bu sene alım yapacağı söylenilen PTT’ye döndü.

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl, PTT’den yapılan açıklamanın ardından, iki yılda toplam 55 bin kişinin istihdamının sağlanacağı öğrenilmişti. Bu haberin üzerine iş arayan vatandaşlar PTT’yi yakın markaja alırken; PTT’nin bir ilan yayınlayıp yayınlamadığı merak konusu haline geldi. Peki PTT işe alım yapacak mı, ne zaman yapacak? PTT hangi branşlarda alım yapacak? İşte 2023 PTT personel alımı başvuru detayları…

PTT BAŞVURU İLANI İÇİN BEKLEYİŞ BAŞLADI

İki yılda toplam 55 bin personel alımı gerçekleştireceğini duyurmasının ardından PTT’ye yapılacak olan alımlara ilişkin bekleyiş, iş arayan vatandaşlar nezdinde başlamıştı. Bu kapsamda henüz ilan yayınlamamış olan PTT’nin işe alımlarını ne zaman gerçekleştireceği merak konusu oldu. Gözler PTT yetkililerine dönmüşken; PTT’den henüz 2023 yılı işe alım ilanlarına ilişkin bir açıklama gelmedi.

EN GEÇ İKİ YILA BİR DÜZENLİ ALIM YAPTI

Bir süredir faaliyet alanlarını genişletmesiyle dikkat çeken PTT, son 10 yıl incelendiğinde hemen hemen her yıl, en geç ise iki yıla bir alım yaptı. Bu sene alım yapmasına kesin gözüyle bakılan PTT’nin alımlarını deprem veyahut seçim nedeniyle biraz erteleyebileceği konuşulsa da alım yapmayacağına ilişkin bir açıklama da gelmediği için daha önce bildirilen 55 bin kişinin bir kısmının bu yıl alınması bekleniyor.

BOŞ POZİSYONLAR HER ALIMDA DEĞİŞEBİLİYOR

Sene boyunca kariyer sitesi aracılığıyla çeşitli işçi alımları gerçekleştiren PTT, memur alımlarını toplu bir şekilde yapıyor. Bu nedenle memur alımlarını gerçekleştirmeden önce, boş pozisyonlarını duyuran PTT, dönemin ihtiyacına göre alım yapacağı meslek gruplarını belirliyor. PTT; geçtiğimiz yıllarda avukat, mühendis, gişe ve büro personeli, postacı, güvenlik görevlisi, temizlik görevlisi gibi kadrolar için toplu alım gerçekleştirmişti.

ALIMLAR İÇİN SINAV YAPILIYOR

Kurum alımlarında sınavlı alım yapmaya özen gösteren PTT, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) dışında, kurum içi sınavlar ile de alım yapabiliyor. Sınav ücretini yatıran ve şartları sağlayan kişiler, ilan yayınlanmasının ardından PTT’nin sitesi aracılığıyla sınava başvuruyu gerçekleştiriyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu