BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

PTT Yardım Ödemeleri Hanelere Aylık Yapılacak! 2023 PTT Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır? basvurusonucu

Dar gelirli aileler maddi sıkıntılarını gidermek için devlet yardımlarına başvurmaya başladı. Devletin açmış olduğu yardım başvurularında her aileye ve sıkıntıya göre ihtiyaçlarını karşılamak adına farklı yardımlar bulunuyor.

PTT Yardım Ödemeleri Hanelere Aylık Yapılacak PTT Yardım Başvuruları Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım vakfı ya da e devlet üzerinden sosyal yardım başvuruları yapılıyor. Devle aracılığı ile yeni bir yardım kampanyası açılıyor. 12 ay boyunca sürecek olan sosyal yardımda aileden bir kişinin başvurması yeterli olmakta. 1250TL 12 ay boyunca başvuru koşullarını sağlayan dar gelirli ailelere devlet tarafından ödeme yapılacak.

Son zamanlarda artan zamlar ve gıda fiyatları sebebiyle vatandaş ekonomik anlamda sıkıntı çekiyor. Günden güne artan bu sıkıntılar sebebiyle maddi durumu yeterli olmayan aileliler geçim sıkıntısından dolayı çareyi devlet yardımlarında buluyor.

Yeni oluşturulan bu yardım kampanyası sayesinde başvuru şartlarını sağlayan ailelere 1250TL yardım desteği yapılacak. Başvurular e devlet ve aile bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. Ailenin ekonomik durumuna göre 650TL’den başlayıp 1250TL’YE kadar ödeme almak mümkün. Yardımdan hangi aileler yararlanabilecek? Başvuru şartları neler? Sorularının cevabı haberimizde…

ptt yardım ödemeleri hanelere aylık yapılacak! 2023 ptt yardım başvuruları nasıl yapılır?
ptt yardım ödemeleri hanelere aylık yapılacak! 2023 ptt yardım başvuruları nasıl yapılır?

Aylık 1250TL Yardım Hanelere Veriliyor

Aile destek programı paketi ile Aile Bakanlığı’nın başlatmış olduğu bu yardım başvuruları e devlet üzerinden yapılabilecek. 12 ay sürecek olan yardım ihtiyaç sahibi ailelere her ay düzenli olarak ödeme yapılacak. Her aileden bir kişinin başvurması yeterli olup ödemeler PTT üzerinden yardım kartlarına aktarılacak.

E devlet üzerinden başvurunuzu oluşturarak gelir kriterlerinize göre ödeme yapılıyor. Sadece ihtiyaç sahipli ailelere değil tedavi masraflarını karşılamada güçlük çeken ve asgari ücretle geçim sağlayan vatandaşlarda bu yardım hizmetinden yararlanabilecek. T.C kimlik numaranız ve şifreniz ile e devlete giriş yaparak başvuru oluşturulabiliyor. Başvuru sonucunuz 10 gün içerisinde ödemesini alabilecek.

ptt yardım ödemeleri hanelere aylık yapılacak! 2023 ptt yardım başvuruları nasıl yapılır?
ptt yardım ödemeleri hanelere aylık yapılacak! 2023 ptt yardım başvuruları nasıl yapılır?

Destek Miktarı Gelir Durumuna Göre Düzenleniyor

Kişi başına düşen aylık gelir doğrultusunda düzenlenen ödeme sisteminde her aileden bir kişinin başvurması yeterli olacak. Gerekli şartları sağlayan ihtiyaç sahipleri Aile Bakanlığı tarafından sunulan bu yardımdan yararlanabilecek. Kişi başına düşen gelire göre yardım ödeneği şu şekilde verilecek.

  • 450 TL ve altında olan dar gelirli aileler ve  kişiler için 1.250 TL,
  • 450 TL – 911.15 TL arasında olan dar gelirli aileler ve kişiler için 1.100 TL,
  • 911,15 TL ? 1372,30 TL arasında olan dar gelirli aileler ve kişiler için 950 TL,
  • 1372, 30 TL ? 2835,60 TL arasında olan dar gelirli aileler ve kişiler için 850 TL ödeme yardımı yapılacak.

Bu şartları taşıyan dar gelirli aileler ve ihtiyaç sahipleri başvurularını yaptıktan sonra ödemelerini on gün içerisinde PTT aracılığı ile alabilecek. 12 ay süren yardım destek programı başvurusu için e devletten ya da aile ve sosyal yardımlaşma vakıflarına bizzat müracaat edilerek gerçekleştirilecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu