BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Putin’e Bir Şok Daha! Tutuklama Kararı Çıktı basvurusonucu

Lahey merkezli Uluslararası Ceza Mahkemesi, Putin hakkında şok bir daha karar verdi. Rusya devlet başkanı hakkında Ukrayna’daki eylemlerinden dolayı bir tutuklama kararı daha çıktı. Rusya çocukları yasa dışı yıllar Rusya’yı kaçırmakla suçlanırken Moskova yönetimi ise bu iddiaları tamamen reddediyor.

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında, savaş suçu işlediğini iddia ediyor ve bununla alakalı tutuklama emri çıkardı. Mahkeme Rusya’nın çocuk hakları komiseri Maria Lvova-Belova için de aynı suçlamalarla kutlama kararı aldığını duyurdu.

Rusya’dan İlk Açıklama: Anlamsız

Rusya alınan bu karara büyük tepki gösterirken Kremlin Sözcüsü Peskov, bu kararı tanımadıklarını dile getirerek tamamen yasal bir dayanağı olmayan çirkin ve kabul edilemez bir kar olduğunu duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Maria Zakharova, Telegram kanalında yaptığı açıklamada, Uluslararası Ceza Mahkemesi kararlarının hem hukuki açıdan hem de Rusya açısından hiçbir anlamının olmadığını dile getirdi.

Ukrayna Sevinçli

Alınan Bu karar Ukrayna’yı oldukça mutlu etti. Ukrayna’da üst düzey yöneticiler bu kararı kutladı. Genelkurmay Başkanı Andriy Yermak alınan bu tutuklama kararını yalnızca bir başlangıç olduğunu dile getirerek İlerleyen dönemlerde Rusya hakkında çok daha büyük yaptırımların meydana geleceğini duyurdu.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu