BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Refah Partisi Kararını Açıkladı! Cumhur İttifakı İle Birleşme Kararı Geldi basvurusonucu

Refah Partisi Cumhur İttifakı’na katılma kararı aldı. Konuyla alakalı resmi açıklamayı da Parti Genel Başkanı Fatih Erbakan verdi. Saat 18.00’de bir açıklama yapan Erbakan daha önce bağımsız adayı olarak YSK’ya başvuru gerçekleştirmişti.

Yaptığı açıklamada YSK yönünde MHP’li Fethi Yıldız şunları söyledi. “14 Mayıs’ta yapılacak seçimleri adaletten Milliyetçi Hareket Partisi yeniden Refah Partisi Cumhur ittifak adı altında katılmaya karar vermiştir. Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı her zaman yerli ve milli duruşun sonucu olarak ortaya çıkan bu dayanışma devam edecektir.”

Erbakan Resmen Duyurdu

Erbakan daha önce de yapmış olduğu açıklamalarda AK Parti’ye tamamen kapıyı kapatmamıştı. Bağımsız olarak seçimlere girme kararı alsa da daha sonrasında imza toplama çalışmaları başlamıştı. Ancak Erbakan daha sonrasında bu kararından vazgeçmiş ve Cumhur ittifakına katılma kararı almıştı.

Resmi olarak geçen açıklamayla da birlikte Cumhur İttifakı’nın bir parçası olarak seçimlere katılacak ve AK Parti cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’a destek verecek.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu