BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Resmi Gazete’de Yayımlandı! Sağlık Bakanlığı 10 Bin 900 Sürekli İşçi Alacak! Kontenjan Dağılımı Yapıldı! Marangoz, Güvenlik Görevlisi… basvurusonucu

2022 yılının son aylarında yapmış olduğu açıklamada bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 85 bin yeni personele ihtiyaç duyulduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 42 bin 500 kişinin istihdamı için süreci hemen başlatmıştı. Kalan 42 bin 500 kişi için de hemen yeni bir ilan düzenleneceğini bildiren Bakan Fahrettin Koca, bakanlık bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran milyonların yüzünü güldürmüştü.

Alımların yapılmasının üzerinden 3 ayı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen boş kontenjanların diğer yarısı için halen bir ilanın yayınlanmamış olması bir süredir tepkilere sebep olurken Bakan Koca geçtiğimiz günlerde yine Twitter hesabı aracılığı ile bir açıklama yaptı. 42 bin 500 kişi için kadro dağılımının yapıldığını, ÖSYM’nin ve Türkiye İş Kurumu’nun ilan için süreci başlatmış olduğunu belirten Koca, sürekli işçi alımlarının da yapılacağını ifade etmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın istihdam açıklamasının ardından aday başvurularının ne zaman kabul edilmeye başlanacağı araştırılmaya başlandı. Bakanlık, bir son dakika gelişmesi ile sürekli işçi alımı için başvuru ekranlarının erişime açılmış olduğunu duyurdu. Kadro dağılımının da yapıldığını ifade eden bakanlık, detayları paylaştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI İLANI MART 2023

Yeni bir ilan düzenleyerek sağlık personelinin yanı sıra sürekli işçi alımının da yapılacağını duyuran Sağlık Bakanlığı, bakanlık bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran adayların yüzlerini güldürdü. Bakanlık, taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere toplamda 10 bin 900 personelin kadroya dahil edileceğini bildirdi.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI İLANI KONTENJAN DAĞILIMI

10 bin 900 sürekli işçi alımı için ilana çıkan Sağlık Bakanlığı, yapılan kontenjan dağılımını şu şekilde sıraladı:

  • Temizlik görevlisi: 4 bin 958 kişi
  • Silahsız güvenlik görevlisi: 3 bin 386 kişi
  • Klinik destek elemanı: 747 kişi
  • Hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi: 520 kişi
  • Elektrikçi: 279 kişi
  • İnşaat boyacısı: 195 kişi
  • Marangoz: 130 kişi
  • Isıtma ve sıhhi tesisatçı: 277 kişi
  • Bilgisayar sistem kurulum onarım ve arıza giderme elemanı: 258 kişi
  • Biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı: 150 kişi

SAĞLIK BAKANLIĞI SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI İLANI BAŞVURU EKRANI

Sağlık Bakanlığı’nın sürekli işçi alımı ilanı için aday başvuruları, 27 Mart 2023 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden kabul edilecektir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu