BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Riskli Şehirler Tek Tek Açıklandı! Kırmızı Alarm Verildi! Gaziantep, Niğde, Osmaniye, Kilis, Adana’da Tehlike Çok Yüksek basvurusonucu

Mart ayı girdi ve özellikle de bazı bölgelerde yağışlar etkisini göstermeye devam ediyor. Konu ile alakalı meteoroloji uzmanı Kerem Ökten oldukça önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada Gaziantep, Adana, Osmaniye, Kilis ve Niğde’de ciddi bir şekilde yağış beklentisinin olduğunu dile getirdi.

Riskli İller Açıklandı

Özellikle de kış aylarında yağmur beklentisi olması ancak yağmurun bir türlü yağmaması kuraklığında habercisi olmuştu. İklim değişikliği nedeniyle havalar mevsim normallerinin üstünde seyrediyor.

Uzmanlar 2023 yılında Mart ayında ciddi bir yağış bekliyor beklenen yağış gelirse kuraklığında ciddi şekilde önüne geçilmiş olacak.

Uzman İsimden O İllere Sert Uyarı

Özellikle de uzmanlar bazı bölgelere ciddi şekilde yağmur yağacağını düşünüyor ve o bölgelerin sel tehlikesinde karşı dikkatli olması gerektiğini savunuyor. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten de sosyal medya hesabından kısa süre önce oldukça önemli açıklamalar gerçekleştirdi. Mart ayında yağacak yağmurların Gaziantep, Adana, Osmaniye, Kilis ve Niğde bölgesinde çok daha etkili olacağını düşünüyor.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu