BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı! Başvuru Şartları ve Başvuru DETAYLARI! basvurusonucu

T.C Sabancı Üniversitesi Rektörlüğünden:

Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin 2547 sayılı Yükseköğretim kanununa istinaden Sabancı Üniversitemizde tam zamanlı istihdam edilmek üzere öğretim üyeleri alımı yapılacaktır.

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Üniversitemizin açılan öğretim üyelerine başvuru yapmak isteyen öğretim üyesi adaylarının açılan kadrolardan hangilerine başvuru yapacaklarına ilişkin yazılı dilekçe, nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, özgeçmiş, iki adet biometrik fotoğraf ve eğitim durumunu gösteren belge ile YDS T.C puanı ya da yurtdışı denklik belgesi, bilimsel çalışmalarının olduğu dosya ile beraber başvuru yapmaları gerekmektedir .Öğretim üyesi kadrolarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar resmi internet adresimiz aracılığı ile başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Sabancı Üniversitesi başvuru evrakları, başvuru ekranına yüklenerek elektronik ortamda başvurular gerçekleşecektir. Öğretim üyesi elemanı için başvurular 25 mart 2023 tarihinde başlamış olup son başvuru tarihi 8 nisan 2023 olarak belirlenmiştir.

sabancı üniversitesi öğretim üyesi alım i̇lanı! başvuru şartları ve başvuru detaylari!
sabancı üniversitesi öğretim üyesi alım i̇lanı! başvuru şartları ve başvuru detaylari!

Açılan Kadro ve Bölümler

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Uzmanlık alanı matematik olan mühendislik bölümü için açılacak olan kadrolara başvuru yapacak adaylarda aranan nitelikler; sayılar teorisi, soyut, cebir, cebirsel geometri, kombinatorik, sonlu cisimler ve halkalar, kodlama teorisi, ve kriptografi alanlarında üst düzeyde uluslar arası dergilerde yayın yapmış olmak

Yine aynı fakültenin elektronik mühendisliği bölümüne açılan kadroya başvuru yapacak olan öğretim üyesi adaylarında aranan nitelikler; elektronik mühendisliği, CMOS, entegre devre tasarımı, radyo frekansı, ve mikrodalga tümleşik devreler, telsiz haberleşme, terahertz ve terahertz altı haberleşme ve loT konularında üst düzey yetkinliğe sahip uluslar arası dergilerde yayın yapmış olmaları gerekmektedir.

sabancı üniversitesi öğretim üyesi alım i̇lanı! başvuru şartları ve başvuru detaylari!
sabancı üniversitesi öğretim üyesi alım i̇lanı! başvuru şartları ve başvuru detaylari!

Başvuru Şartları

Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi elemanı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar Sabancı üniversitesinin resmi internet adresi üzerinden başvuruda bulunabilecekler. Gerekli şartları sağlayamayan adayların başvuruları geçersiz sayılarak iptal edilecektir. Eksik veya yanlış belge gönderimi durumunda sorumluluk adaya ait olacaktır. Başvurular ve açılan kadro ilanlarını detaylı incelemek için resmi web sitesi üzerinden giriş yaparak akademik pozisyonlar sekmesinden bilgi alabilirsiniz. Açılan kadro ilanına hem erkek hem de kadın adaylar başvuruda bulunabilecek olup erkek adaylar için askerliğini yapmış olması veya ilişiğinin olmaması aranan şartlar arasında yer alır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu