BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Personel Alımı Ne Zaman, Kadro Dağılımı Belli Oldu Mu? basvurusonucu

2022 yılının sonlarına doğru 85 bin kişilik personel alımının yapılacağını ve alımların iki etap halinde gerçekleştirileceğini belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk atamanın hemen ardından ikinci etap atamalarının yapılacağını ifade etmişti. Bakan Koca’nın açıklamalarının üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen bakanlığın ilana çıkmamış olması kafaları karıştırdı.

Sağlık Bakanlığı ikinci etap personel alımı tarihlerini araştırmaya devam eden adaylar, bakanlığın ne zaman ilana çıkacağını merak etmeye başladı. Ayrıca ikinci etap atamalarına ilişkin kadro dağılımının yapılıp yapılmadı da araştırılan konu başlıklarından bir diğeri oldu.

30 BİN KİŞİNİN ATAMASI YAPILDI!

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru birinci etap ataması için ilana çıkan Sağlık Bakanlığı, toplamda 30 bin sözleşmeli personelin atamasını gerçekleştirmişti. Bakanlık 15 bin 537 tıbbi sekreter ve 5 bin 381 hemşirenin de bulunduğu boş kadrolarını tamamlamıştı. Ayrıca ilk etap atamasında 11 bin 317 sürekli işçi de alınmıştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİNCİ ETAP ATAMALARI NE ZAMAN?

Son günlerde arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi olarak öne çıkan Sağlık Bakanlığı ikinci etap atamaları, bugün de adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediliyor. Ancak bakanlık konu ile ilgili olarak henüz bir açıklamada bulunmadı. Bakanlığın, ilerleyen haftalarda 42 bin 500 kişilik personel alımı için ilana çıkması bekleniyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİNCİ ETAP PERSONEL ALIMI KADRO DAĞILIMI

Önümüzdeki günlerde ilana çıkacağı tahmin edilen Sağlık Bakanlığı’nın ikinci etap personel atamaları için kadro dağılımını yapmış olduğu öğrenildi. Buna göre bakanlık ikinci etap atamalarında; 5 bin 80 temizlik görevlisi, 3 bin 99 silahsız güvenlik görevlisi, 791 klinik destek elemanı, 154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, 261 bilgisayar sistem kurulum, bakım, onarım ve arıza giderme elemanı, 284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı, 604 hasta karşılama ve yönlendirme görevlisi, 275 elektrikçi, 12 marangoz ve 188 boyacı alımı yapacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI İKİNCİ ETAP PERSONEL ATAMALARI İÇİN NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Bakanlığın ikinci etap atamaları için ilanın yayınlanması ile birlikte e- devlet sistemi Kariyer Kapısı ekranı üzerinden başvuru ekranları erişime açılacak.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu