BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Personel Alımı Ne Zaman? Sağlık Bakanlığı Hangi Kadrolara Personel Alacak? basvurusonucu

Geride bırakmış olduğumuz yılın son çeyreğinde Sağlık Bakanlığı’nın çeşitli kadrolarında istihdam edilmek üzere toplamda 85 bin kişilik personel alımının gerçekleştirileceğini duyuran Bakan Koca, 42 bin 500 kişinin atamasının yapılmasının ardından ikinci etap atamalarına ilişkin yeni bir gönderi paylaştı.

2023 yılı Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 personel alımın ilişkin Twitter hesabı üzerinden yeni bir gönderi yayınlayan Bakan Koca, kadro dağılımının yapıldığını ve alım süreci için harekete geçilmiş olduğunu duyurdu.

MÜJDELİ HABER BAKAN KOCA’DAN GELDİ!

fahrettin koca gaziantep’te i̇çme suyu hakkında açıklamalar yaptı...

Geçtiğimiz senenin sonuna doğru resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bir paylaşımda Sağlık Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirmek üzere 85 bin yeni personelin istihdam edileceğini belirtmiş olan Bakan Fahrettin Koca, uzun süredir beklenen ikinci etap atamalarına ilişkin yeni bir paylaşım yayınlayarak müjdeyi verdi.

Bakan Koca, ikinci etap alımları için harekete geçildiği, boş kadroların belirlenmiş olduğunu ve ilgili kurumlara gerekli talimatların verildiğini ifade etti.

KONTENJAN DAĞILIMI YAPILDI!

Resmi Twitter hesabı üzerinden vermiş olduğu ikinci etap personel alımı müjdesi ile bakanlık kadrosunda istihdam edilmenin hayalini kuran adayları sevince boğan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, boş kadroların da belirlenmiş olduğunu bildirdi. Bakan Koca, alımlara ilişkin şu ifadeleri kullandı: “KPSS ile 6 bin 69 hemşire, bin 494 sağlık lisansiyer, bin 530 ebe, 798 sağlık teknisyeni ve 21 bin 709 sağlık teknikeri olmak üzere toplamda 31 bin 600 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. Ayrıca 10 bin 900 sürekli işçi de istihdam edilecektir.”

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

sağlık bakanlığı 2 etap kamu personel alımı ve yeniden atama i̇lanı yayınladı! sağlık bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman olacak?

21 bin 709 sağlık personeli ve 10 bin 900 sürekli işçi alımı için harekete geçen adaylar, personel alımı ilanının ne zaman yayınlanacağını, başvuru ekranlarının ne zaman erişime açılacağını araştırmaya başladı. Bakan Koca, konu ile ilgili olarak yapmış olduğu paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Atama süreçlerinin başlatılması için başvuru kılavuzları Türkiye İş Kurumu’na ve tercih kılavuzu da hazırlanmak üzere ÖSYM’ye gönderilmiştir. 42 bin 500 yeni çalışma arkadaşımıza ve bakanlığımıza hayırlı olsun.”

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu