BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sağlık Bakanlığı Temizlik Görevlisi Alımı İçin Başvuru Şartlarını Duyurdu! basvurusonucu

Geçtiğimiz yılın son aylarında duyurmuş olduğu boş kontenjanları için dün ilana çıkan Sağlık Bakanlığı, farklı kadrolarda görevlendirmek üzere toplamda 42 bin yeni personele ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Bakanlık tarafından yayınlanan personel alımı ilanının ardından söz konusu ilana ilişkin sorgulamalar hız kazandı. Bakanlık bünyesinde istihdam edilmenin hayalini kuran vatandaşlar, alımların hangi kadrolara, ne zaman ve nasıl yapılacağını araştırmaya başladı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanına göre 10 bin 900 kişi, sürekli işçi olarak istihdam edilecek. Bu kapsamda sürekli işçi kadrosuna ilişkin kontenjan dağılımını da yapan bakanlık, temizlik görevlilerine de ihtiyaç duyduğunu bildirdi. Bakanlık, temizlik görevlisi alımına ilişkin detayları kamuoyu ile paylaştı.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI İLANI

Toplamda 42 bin 500 kişilik alım yapılacağını duyuran Sağlık Güvenliği Bakanlığı, 10 bin 900 kişinin sürekli işçi olarak istihdam edileceğini bildirdi. 10 bin 900 kişilik sürekli işçi alımına ilişkin kontenjan dağılımını da paylaşan bakanlık, 4 bin 958 kişinin temizlik görevlisi olarak istihdam edileceğini açıkladı.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI İLANI BAŞVURU ŞARTLARI

10 bin 900 sürekli işçinin 4 bin 958’ini temizlik görevlisi pozisyonunda istihdam edeceğini belirten Sağlık Bakanlığı, ilgili kadroya dahil olabilmek için sağlanması gereken başvuru kriterlerini şu şekilde sıraladı:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin 1’inci fıkrasının A bendinin 1, 4, 6 ve 7 numaralı alt bentlerinde belirtilmiş olan şartları sağlıyor olmak,
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4’üncü maddesinin 1’inci fıkrasında yer alan şartlı sağlıyor olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Görevin yapılmasına engel olabilecek psikolojik veya fiziksel bir rahatsızlığa sahip olmamak,
  • Arşive ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Sağlık Bakanlığı tarafından duyurulmuş olan 4 bin 958 kişilik temizlik görevlisi alımı için başvuru ekranları erişime açıldı. Aday başvurularının, 27 Mart 2023 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden kabul edileceği belirtildi.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu