BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı! Başvuru İle İlgili DETAYLAR! basvurusonucu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 5 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 2. Maddesinin (b) fıkrasına göre gerçekleştirilecek ve 2022 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınacaktır.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Alımı

Haberde belirtilen şartlar arasında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen hükümler taşıma, 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’nun üzerine yapılan arşiv inceleme sonucu olumlu olma ve 2022 KPSS sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanına sahip olma şartları yer alıyor. Adayın ayrıca akli ve fiziği bir engeli bulunması da gerekiyor.

Başvuru Süreci

Başvuru süreci 27 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvuruların yapılabilmesi için adayların tüm koşulların taşınması gerekiyor. Başvuru için gerekli belgeler ve ayrıntılı bilgi üniversitesinin resmi internet sitesinde yer almaktadır. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, personel alımı için başvuruların alınacağını duyurdu. Başvuruda istenen belgelerin eksiksiz olarak doldurulması gerektiği belirtildi.

sakarya uygulamalı bilimler üniversitesi personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
sakarya uygulamalı bilimler üniversitesi personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Başvuru İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Başvuru dilekçesi ve teslimin, SDÜ’nün resmi internet sitesi olan adresinden temin edilebileceği ifade edildi. Ayrıca başvuru yapacak adayların 2022 KPSS sonuç belgesi ile bir adet fotoğrafı da başvuru dosyasına eklenmesi gerektiği belirtildi.

Adli sicil belgesi, e-Devletten alınan kare kodlu ya da ıslak imzalı belgeler kabul edilirken, başvurulan pozisyona göre SGK hizmet dökümü ve iş deneyim belgesinin de resmi veya özel kuruluşlardan başvuruların içinde alınmış olması gerektiği hatırlatıldı. Çalıştığı kurumdan ıslak imzalı belge alan kişinin, çalıştıkları süreyi SGK hizmet dökümü ile belgelendirmeleri zorunluluğuna vurgu yapıldı.

Başvurulan pozisyona göre sertifika veya belge istendiği de belirtilirken, askerlik durum belgesi ve nüfus kayıt örneğinin de e-Devletten alınan kare kodlu ya da ıslak imzalı belgelerin kabul edildiği açıklandı.

sakarya uygulamalı bilimler üniversitesi personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
sakarya uygulamalı bilimler üniversitesi personel alımı! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

SP2023-01-SP2023-02 nolu kadrolara kayıtlar için avukatlık ruhsatnamesi de istenen belgeler arasında yer almaktadır.

Başvuru süreciyle ilgili ayrıntılı bilgi adresinden ulaşılabileceği belirtiliyor. Adaylar, istenen belgeler eksiksiz olarak hazırlayarak, belirtilen tarihler (13-27 Mart 2023) arasında başvurularını yapabilecekler.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu