BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Şanlıurfa Sele Teslim! Bölgeden Kahreden Görüntüler Geliyor basvurusonucu

Şanlıurfa’da sağanak yağışlar sele neden oldu. Eyyübiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisi bir anda sular altında kaldı. Okullarda ise eğitime bir gün ara verildi. Kentin simgesi olan balıklı göl ise taştı. Çok sayıda ev ve araç su altında kalırken kent merkezinde olan bir kavşağın altında kalan araçlarda ile birlikte itfaiye ekibinin de aralarında bulunduğu 6 kişi sel sularına kapıldı.

Dalgıçlar bölgede adamı kurtarma çalışmalarına devam ediyor. Konuyla alakalı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’da kentteki sel felaketlerinden dolayı 4 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Açıklama Yaptı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan çok yoğun bir şekilde yağış aldıklarını dile getirerek “ekipler su altında kalan kişiler hakkında arama kurtarma çalışmalarına devam ettiriyor. 4 kişinin vefat ettiğini ikisi itfaiye yeri 6 kişinin kayıp olduğunu belirtmek gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Etkisini hızlı bir şekilde artıran sağanak yağmur ciddi bir şekilde sel baskınlarına neden oldu. Çok sayıda ev ve iş yerini su bastı. Şanlıurfa Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Acil servisinde su bastı. Hastalar acil bir şekilde üst katları taşındı. Bunun yanı sıra Hilvan, Siverek, Suruç, Viranşehir bölgelerinde de ciddi bir hasar söz konusu oldu.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu