BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Selçuk Geçer Doların Pimini Çekti! O Tarihe Dikkat! Önce 25, Sonra 35 TL! basvurusonucu

Yüksek enflasyon, başta ülkemiz gibi gelişimi devam eden ülkelerde olmak üzere tüm dünya ülkelerinde ciddi ekonomik problemlere yol açmaya devam ediyor. Hazinenin üzerinde baskı oluşturan, gündelik hayatın giderek daha da pahalılaşmasına ve dolayısı ile de hem üreticinin hem de tüketicinin köşeye sıkışmasına yol açan enflasyon sebebi ile para politikalarında sıkılaşmaya giden ülke yönetimleri, bu sıkılaşma kararlarını farklı yöntemler ile hayata geçirmeye devam ediyor. Öyle ki Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faizi sabit tutarak veya faizde indirime giderek, Avrupa ve Amerika Merkez Bankaları da faiz indirimini tercih ederek enflasyon ile mücadele etmeye çalışıyorlar.

Merkez bankalarının yetkililerinden gelen her açıklama ile birlikte para piyasalarında ve altın piyasasında ani değişimler göze çarpıyor. Özellikle Amerika Merkez Bankası (FED) tarafından yapılan şahin tonlu açıklamalar ve verilen faiz artırımı kararları, Türk Lirası’nın dolar kuru karşısında ciddi oranlarda değer kaybı yaşamasına yol açıyor.

Şimdilerde gözler FED’in mart ayı faiz kararına çevrilmişken geçtiğimiz hafta bankanın Başkanı Jerome Powell tarafından yapılan sert açıklamalar faiz açıklamasını beklemeden doların hareketlenmesine sebep oldu. Konuşmanın ardından nerede ise 19 TL seviyesine kadar dayanan dolar kuru, yatırımcılarının yüzlerini güldürdü ancak Türk Lirası’nda yaşanan değer kaybı sebebi ile ülke ekonomisini tehdit etmeye başladı.

Yeni günde de dolar kurunda hareketlilik devam ederken uzmanların dolara ilişkin tahminleri önemli bir yerde konumlanmaya başladı. Bu noktada özellikle dolar ile ilgili yaptığı açıklamalar ile ekonomi gündemini sallayan Selçuk Geçer, yakından takip edilen isimlerden birisi oldu. Son açıklaması ile yine dikkatleri üzerine çeken Geçer, şaşkınlık yaratan dolar tahminini duyurdu.

“DOLAR İLE BORÇLANMAYIN!”

selçuk geçer’den dikkat çeken dolar yorumu! geçer; dolar...
selçuk geçer’den dikkat çeken dolar yorumu! geçer; dolar…

Dolar kuruna ilişkin açıklamalarda bulunan Ekonomist Selçuk Geçer, dolar cinsinden borcu olanların bir şekilde ödemeleri gerektiğini aksi takdirde doların yükselişinden ötürü çok daha zor bir duruma düşeceklerini belirtti. Geçer, borç alma arayışı içerisinde olanların ise dolar ile borçlanmaması gerektiğini ifade etti.

9 GÜN İÇİNDE 25 TL!

Powell’ın konuşmasının ardından yükselişe geçen dolar kuruna ilişkin görüşlerini aktaran Selçuk Geçer, 9 gün içerisinde dolar kurunda 5 TL’ye kadar bir artış meydana gelmesini beklediğini belirtti.

35 TL’LİK REKOR TAHMİN!

selçuk geçer elinde dolar tutanları uyardı! geçer; elinde dolar olanlar dikkat!

5 TL’lik artışın en iyi tabloda ortaya çıkacağını belirten Geçer, Amerika’da enflasyon yükselmeye devam eder ve buna bağlı olarak FED faiz arttırmaya devam ederse doların 35 TL seviyesine kadar yükselmesini beklediğini ifade etti.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu