BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Selçuk Geçer’in Gram Altın Tahmini Harekete Geçirdi! Sene Sonunu Bekleyen Kazanacak! basvurusonucu

Geçtiğimiz hafta başta Silicon Valley Bank olmak üzere toplamda 3 önemli bankanın istifa haberi ile çalkalanan Amerika piyasaları, küresel piyasalarda etkili oldu. Avrupa’ya sıçrayan ve dev bankaların dahi fonlanmasına sebep olan krizin etkileri devam ederken para piyasalarında ve altın piyasasında yukarı yönlü ataklar görülmeye başlandı. Bu durum Türk Lirası’nın değerini sıkıntıya düşürürken yarın açıklanacak FED faiz kararı da piyasalarda bir belirsizlik durumunun hakim olmasına neden oldu.

Son iki haftalık süreçte yaşanan ekonomik gelişmeler neticesinde yükselişe geçen döviz kurları ve altın fiyatları, ekonomistler tarafından da yakın takip altına alındı. Dolara ve gram altına yönelik tahminlerini ortaya koyan isimlerden birisi de Ekonomist Selçuk Geçer oldu. Piyasada “dolar kahini” olarak bilinen ünlü ekonomist, bu sefer gram altın ile ilgili söyledikleri ile gündeme geldi. Geçer’in sene sonu gram altın tahmini resmen olay yarattı.

GRAM ALTIN TAHMİNİNİ AÇIKLADI!

Amerika’da yaşanan gelişmeler neticesinde 2 bin dolar sınırını aşan ons altın, yeni güne de yükseliş ile başladı. Ons altına bağlı olarak gram altının da değer kazandığı ve uzun süredir koruduğu yatay seyrin dışına çıkmış olduğu görüldü. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ekonomist Selçuk Geçer, altında yükselişin devam edeceğini ve yaz mevsiminin sonunda gram altın fiyatının 2 bin TL’yi aşacağını ileri sürdü.

DOLAR TAHMİNİNİ AÇIKLADI!

selçuk geçer bu kez dolar tarihi verdi! geçer; sadece 2 haftanız var!

İngiliz finansal kuruluşları tarafından hazırlanan raporlara dikkat çeken Ekonomist Selçuk Geçer, söz konusu rapora göre doların yaz mevsiminin sonunda 26 TL’ye, sene sonunda ise 35- 40 TL’ye kadar yükselebileceğinin öngörüldüğünü bildirdi.

SEÇİMLERE DİKKAT ÇEKTİ!

Dolar kuru için önümüzdeki iki ay içerisinde ani bir atağın gerçekleşmeyeceğini ifade eden uzman isim, hükümetin seçim adımlarına dikkat çekti. Hükümet yetkililerinin dolarda yükselişi durdurmak adına her yolu deneyeceklerini ifade eden Geçer, “Seçimler sebebi ile önümüzdeki aylarda dolarda yükseliş beklenmiyor” açıklamasında bulundu. Ayrıca Geçer, cumhurbaşkanlığı seçimlerini “ölüm kalım seçimleri” olarak tanımladı. Geçer’in bu tanımı, doların yükselişini engellemek adına kritik adımların atılacağını düşündürdü. 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu