Kamu Personeli Alımı

SON DAKİKA MEB 60 BİN PERSONEL ALIMINDA GÜVENLİK ALIMLARI NE ZAMAN 2022 Personeli Alımı 2022

SON DAKİKA MEB 60 BİN PERSONEL ALIMINDA GÜVENLİK ALIMLARI NE ZAMAN 2022 #personelalımı 2022

#ilan #personelalım #personelalımı #memuralımı

360 Kişi Okudu – 11 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

MEB TEmizlik Görevlisi alımı başvuruları devam ediyor. Okullara Güvenlik Görevlisi Alımı için işlemler nereden gerçekleştirilecek? Alımlar nasıl yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı 2022 yılında 60 bin personel alımı yapılacağını duyurmuştu. Alımların bir çoğu için ilanlar yayımlandı. Adayların merak ettiği Güvenlik Görevlisi alımı nereden yapılacak? Okullara Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı işlemleri nasıl yapılacak? MEB Personel Alımı için yeni ilan yayımlamatacak mı? gibi detayları siz değerli okurlarımız ile paylaşmaya devam ediyoruz.

60 Bin Personel Alımı İŞKUR TYP Üzerinden Yapılıyor!
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 2022 yılı personel alımı açıklamasında geçtiğimiz yıl 20-30 bin olan personel kontenjan sayısını bu yıl 60 bin olacağını ve alımların 5 eylül 2022 tarihine kadar gerçekleştirileceğini bildirdi. Bu açıklamalarda bulunan MEB Bakanı kontenjan ve ilanların nereden yayımlanacağı konusunda bilgi vermemişti.

Ancak Konuşmasından sonra ilanlar Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) üzerinde yayımlanmaya başladı. Aımların TYP üzerinden yapılacağını daha önce de sizlerle paylaşmıştık.

MEB Personel Alımları Hangi Alanlarda Gerçekleştiriliyor?
Milli Eğitim Bakanlığı personel alımları için şimdilik TYP kullanılıyor. Ancak bildiğiniz gibi TYP Kontenjanları geçici süreli çalışmadır. TYP üzerinde yayımlanan ilanlar için Okulların temizlik işlemlerinde personel ihtiyacını giderdiğini görmekteyiz. Ancak bunlar dışında MEB bünyesine aşağıdaki kontenjanlarda da alım yapması planlanıyor.

Kadrolu Temizlik Görevlisi,
Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
Tesisatçı,
Marangoz,
Şoför,
Yardımcı Personel,
Kaloriferci,
Bahçıvan,
gibi pozisyonlarda personel alımı beklenmektedir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Ne Zaman?
MEB Okullara Güvenlik Görevlisi alımı için beklentiler büyük. Bakan Özer Açıklamalarında Temizlik görevlisi alımı ve güvenlik görevlisi alımı yapılacağını işaret etmişti. Geçtiğimiz yıllarda da yapılan alımlarla Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı da yapılmıştı. Bu yıl beklentiler oldukça büyüktü ancak henüz Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı için herhangi bir ilan yayımlanmadı.

Güvenlik Görevlisi alımlar İŞKUR Kamu ilanları üzerinde yayımlanması beklenmektedir. MEB Güvenlik Görevlisi alımı hakkında gelişmeleri takip etmek için İŞİN OLSA mobil uygulamasını indiriniz ve herhangi bir gelişmede anında bildirim alacaksınız.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Kral Makara,jandarma bekci alimi noldu,ptt 15 bin memur alimi noldu ?? 😁🤦‍♂️🤦‍♂️milleti umutlandirmayin boyle haberlerle

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu