BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sosyal Bilimler Üniversitesi 33 Personel Alımı! Lise Önlisans Lisans! Başvuru Şartları ve Detayları! basvurusonucu

Resmi gazetede yayınlanan başvuru tarihi 23 mart 2023 olarak belirlenen personel alımına göre; Sosyal Bilimler Üniversitesi bölümünde çalıştırılmak üzere 33 kişilik personel alımı yapılacağı duyuruldu. Lise, önlisans ve lisans mezunlarının başvuruları alınacaktır. İşte detaylar…

Sosyal Bilimler Üniversitesi 33 Personel Alımı! Lise Önlisans Lisans

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi KPSS sınavının 2022 yılı ve B grubu baz alınarak değerlendirmeye alınacak olup başvuru yapacak personel adaylarının başarı sıralaması dikkate alınacaktır. Kadro dağılımı belirtilen personel ilanının personel kontenjanı ise belli olmuştur. Üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere  33 büro personeli, 10 temizlik personeli ve 10 güvenlik görevlisi personeli olarak destek personel alımı yapılacağı açıklandı. Meslek gruplarına ait şartlarda belirlendi.

Personel Alımı Başvuruları için İstenilen Eğitim Şartları Nelerdir?

Büro Personeli Alımı için; 5 kişilik ön lisans: Büro Yönetimi personeli, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama ve Adalet, Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Finans, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Finans ve Muhasebe ve  Muhasebe bölümlerinden mezun olan adaylardan personel seçilecektir.  KPSS sınavından baraj olarak 70 puan alınmış olmak istenilen şartlar arasındadır.

sosyal bilimler üniversitesi 33 personel alımı! lise önlisans lisans! başvuru şartları ve detayları!
sosyal bilimler üniversitesi 33 personel alımı! lise önlisans lisans! başvuru şartları ve detayları!

6 lisans: Başvuru yapacak adayların KPSS 2022 yılı P3 puan türünde en az 70 puan almış olması gerekmektedir. Başvuru kılavuzunda yer alan; Sosyoloji, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce), Bilgisayar Operatörlüğü,  Sanat Tarihi ve Müzecilik, Beden Eğitimi ve Spor, Çeviri bilim (İngilizce) Bilgi İşlem, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Operatörlüğü, ve Teknikerliği, Bilgisayar Programcılığı bölümlerinin yanı sıra lisans mezunu olan adaylarda başvuruda bulunabileceklerdir.

Güvenlik Görevlisi Alımı: Ön lisans mezunu başvuru yapan adaylardan seçilecektir. KPSS sınavına girmiş olması ve baraj olarak 60 puan almış olması gerekmektedir. Silahlı veya silahsız koşulu aranmaksızın özel güvenlik kartı gerekmektedir.

Temizlik Personeli Alımı: başvurul yapan adayların lise veya dengi seviyelerinden mezun olmuş olması gerekmektedir. Başvuracak adayların MEB tarafından onaylı hijyen sertifikasına sahip olması istenmektedir. KPSS sınavından en az 60 puan almış olma şartı aranır.

sosyal bilimler üniversitesi 33 personel alımı! lise önlisans lisans! başvuru şartları ve detayları!
sosyal bilimler üniversitesi 33 personel alımı! lise önlisans lisans! başvuru şartları ve detayları!

Memur Alımı Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru yapacak olan adayların en geç 7 Nisan 2023 tarihine kadar başvurularını yapmış olması gerekmektedir. Adaylar başvurularını online olarak üniversitenin resmi internet adresi üzerinden yapacaklardır.

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu