BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sosyal Yardım Alanlar Hesaplarını Hemen Kontrol Etsin! Evde Bakım! Doğalgaz! Müjdeli Haber Geldi! TC Sonu 0-2-4-6-8 Olanlar Kontrol EDİN! basvurusonucu

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla maddi anlamda destek alması gereken vatandaşlara yönelik olarak yardım paketleri devreye sunuluyor. 2023 yılına girilmesi ile birlikte birçok ödemeler de zam aldı. 2022 Aralık ayında belirlenen memur ve asgari ücretlilere zam oranlarının neticesinde birçok sosyal yardıma da belirli oranlarda zam yapıldı.

 Sosyal Yardım Alanlar Hesaplarını Hemen Kontrol Etsin

Sosyal yardımlar aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı ile PTT işbirliği neticesi ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. PTT üzerinden sadece sosyal yardım paraları çekilmiyor aynı zamanda kurum ödemeleri işlemi yapılan PTT şubeleri ’ne gitmeden e-devlet üzerinden de kolay bir şekilde yapılabiliyor. Bu şekilde PTT şubelerine başvuru yapmadan e-devlet üzerinden kurum ödemelerinin gerçekleştirilmesi de mümkün hale geliyor.

sosyal yardım alanlar hesaplarını hemen kontrol etsin
sosyal yardım alanlar hesaplarını hemen kontrol etsin

 Sosyal Yardım Ödemeleri Nereden Çekilir

 PTT üzerinden yapılan çeşitli kurum ödemeleri artık PTT şubelerine gitmeye gerek kalmadan yapılabiliyor. Sadece PTT kurum ödemeleri değil aynı zamanda doğalgaz faturaları elektrik faturaları destekleri gibi birçok destek ve devlet üzerinden alınabiliyor. PTT aracılığı ile yapılan açıklamalar neticesinde Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı olarak gerek yurt içinde gerekse de yurt dışındaki müşterilerine yönelik posta bankacılık ve kargo alanlarında hizmet sunan uluslararası şirket yürütmüş olduğu çalışmalarla her geçen gün bir adım öne çıkıyor ve dijital ortama geçerek bir adım önde devam ediyor.

Aynı zamanda PTT şubelerine iş yoğunluğu anlamında kolaylık sağlayarak online olarak işlemleri de yaptırabiliyor. PTT kurumunun e-devlet platformu üzerinden sağlamış olduğu hizmetler ve aynı zamanda hak sahipleri isimlerini yatırılmış olan kurumsal ödemeleri hesaplarına çekme sorgulama ya da gelen faturaları ödeme gibi işlemleri de kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

sosyal yardım alanlar hesaplarını hemen kontrol etsin
sosyal yardım alanlar hesaplarını hemen kontrol etsin

Aynı zamanda PTT üzerinden yapılacak olan kurum ödemeleri sorgulaması hesaba aktarma ya da fatura ödeme gibi desteklerin güncelleme işlemleri de online olarak da yapılabiliyor. E-devlet aracılığı ile PTT’nin hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler iki türden yol izleyebilme imkânına sahipler. E-devlet kanalı üzerinden aranarak ya da e-devlet aracılığı ile PTT’nin hizmetlerini kullanmak mümkün.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu