BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Sözleşmeli Personelin Merakla Beklediği Yazdı Sonunda Geldi Resmi Gazetede Yayımlandı! basvurusonucu

Sözleşmeli olarak hizmet veren vatandaşlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla kadro yasa tasarısı yürürlüğe girdi. Bu yasaya göre 28 Kasım 2022 tarihinden önce sözleşmeli şekilde işe başlayan öğretmenlere de isteğe bağlı kadro hakkı bu yasa ile tanındı.

Sözleşmeli Personelin Merakla Beklediği Yazdı Sonunda Geldi Resmi Gazetede Yayımlandı

İlk etapta 30 gün olarak belirlenmiş olan bu süre Kahramanmaraş merkezli yaşanmış olan deprem nedeniyle 31 Mart tarihine ertelenmesi yapıldı. Bu süre zarfında başvuruda bulunan adaylara kanunda belirlenen duruma göre kadro hakkı tanınacak.

sözleşmeli personelin merakla beklediği yazdı sonunda geldi resmi gazetede yayımlandı!
sözleşmeli personelin merakla beklediği yazdı sonunda geldi resmi gazetede yayımlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Resmi Yazı

Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını MEBBİS üzerinden yapacak. 31 Mart 2023 tarihinden sonra yapılacak olan başvurular kabul görmeyecektir. Bu tarihten önce başvurularının yapılması gerekiyor. Sözleşmeli personelin kadroya geçmesi resmi gazetede yayınlanmış bulunuyor. Kamuda çalışan sözleşmelilere kadro verilmesini öngören kanun resmi gazetede yayınlandı. Kamuda çalışan 458.615 sözleşmeli personele kadro verilmesini öngören devlet memurları kanunu ve bazı kanunlar ile 663 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Kamuda Sözleşmeli Personelin Kadroya Geçirilme Hakkı İçin Kanun Teklifi Meclisten Geçerek Yasalaştı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Memursen arasında gerçekleştirilmiş olan müzakere sonrasında 6 dönem toplu sözleşme ile beraber imza altına alınan 13 Ocak 2023 tarihinden ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan kamuda görevli olarak çalışan 458.615 sözleşmeli personelinin kadroya geçirilmesini içeren kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda kabul edilmiştir. Kadroya geçişler isteğe bağlı şekilde olacak. Kadroya geçmek isteyen sözleşmeli personelin hakları personelin görevi bitene kadar şahsa bağlı olarak korunacak.

sözleşmeli personelin merakla beklediği yazdı sonunda geldi resmi gazetede yayımlandı!
sözleşmeli personelin merakla beklediği yazdı sonunda geldi resmi gazetede yayımlandı!

Kamu hizmetlerinde herhangi bir aksama olmaması için kadroya geçecek mahalli idareler personeli yalnız sadece mahalle idareleri arasında yapılabilecek. İstihdam edilecek sözleşmeli personel bakımından devlet memurları kanun 4B maddesi 3+1 modeline göre tekrardan düzenlenecek. Sözleşmeli olarak hizmette bulunan vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalamış olduğu yasa tasarısı artık yürürlüğe girdi. Sözleşmeli şekilde hizmet veren personel yürürlüğe girmiş bu kanun yasasından sonra kadro hakkı

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu