Memur Maaşları

SSK BAĞKUR EN DÜŞÜK MAAŞLAR ARTIYOR EK ZAM VERİLDİ MAAŞLAR 2023 ARTTI NE KADAR OLDU NE KADAR OLDU ZA Market İş Başvurusu 2022

SSK BAĞKUR EN DÜŞÜK MAAŞLAR ARTIYOR EK ZAM VERİLDİ MAAŞLAR 2023 ARTTI NE KADAR OLDU NE KADAR OLDU ZA Memur Maaşları2022

#Memur Maaşları2022

204 Kişi Okudu – 3 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

Merhaba arkadaşlar Kanalımıza abone olup Bizleri desteleyebilirsiniz. Bizlerde böylelikle emeklinin sesini duyurabilirsiz… Bu Kanal Haberleri yerel ve diğer bilinen gazete yazılarından almaktadır… Yaklaşan 2023 yılı ile bilikte memur ve emeklilerin gözü yeni yıl zammında. Her ay açıklanan enflasyon rakamları ile birlikte ocak ayı memur zammı rakamları da netleşmeye başladı. Son açıklanan TÜİK Eylül ayı enflasyon rakamlarına göre tüketici enflasyonu yıllık bazda yüzde 83,45 oldu. Memur maaşları enflasyon oranına göre yılda iki kez zamlanıyor.
En düşük memur emekli maaşı yüzde 30 artış olursa 6 bin 078 liradan 7 bin 901 liraya yükselmiş olacak.Memurlarımızın ve emeklilerimizin yüzde 30-35’lik enflasyon farkı alması söz konusudur. SSK ve Bağ-Kur emeklileri son 6 aylık enflasyon oranında artış alıyorlar. Buna göre Ocak ayında belli olacak 6 aylık enflasyon oranı kaç çıkarsa SSK ev Bağ-Kur emeklileri o oranda artış alacak.
Memur ve memur emeklisi dört gözle 2023 yılında yapılacak zam oranını bekliyor. Memurlar ve memur emeklileri ise toplu sözleşmeye göre artış alıyor. Buna göre 2023 toplu sözleşme artışları yüzde 8+6 olarak belirlendi. Bu durumda Ocak ayında memurlar ve memur emeklileri yüzde 8 oranında toplu sözleşme artışı alacaklar. Buna ilaveten oluşacak 6 aylık enflasyona göre de fark alacaklar.
En düşük memur maaşı yüzde 30 artış olursa 9 bin 105 liradan 11 bin 836 liraya yükselmiş olacak.
ssk bağkur maaşlarına ek zam olarak verilecek tutarlardan sonra en düşük ssk bağkur emeklisinin maaşı 9bin tl olması beklenirken. Her temmuz ayında emekli ssk bağkur emeklisine iyileştirme zammı yapılmaya devam edecek. Sizlerde en son gelişmelerden anında haberdar olmak için kanalımıza abone olabilirsiniz…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu