Memur Maaşları

SSK BAĞKUR ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN YATACAK AÇIKLANDI EK ZAM VAR MI NE KADAR OLDU 2022 Market İş Başvurusu 2022

SSK BAĞKUR ZAMLI MAAŞLAR NE ZAMAN YATACAK AÇIKLANDI EK ZAM VAR MI NE KADAR OLDU 2022 Memur Maaşları2022

#Memur Maaşları2022

4031 Kişi Okudu – 15 Kişi Beğendi Sende Beğen Yorum Yap

________________________________________________________________________________
BEN HAKAN DEMİR EN DEĞERLİ HABERLERİMİZİ GÜNDEMDE TUTMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ. GÜNCEL HABERLER VE SON DAKİKA GELİŞMELER İÇİN KANALIMIZA ABONE OLUP DESTEKTE BULUNABİLİRSİNİZ…
İLETİŞİM VE AKLINIZDAKİ SORULAR İÇİN EMAİL ADRESİMİZ…
____________________Ek zamlı memur zam oranı 43,25 oldu. TÜİK’in Mayıs ayı enflasyon oranını açıklamasının ardından 5 aylık enflasyon yüzde 35,64 olarak kayıtlara geçti. Bununla beraber memur enflasyon farkı ise yüzde 28,14 oldu. Bu orana toplu sözleşme zammı eklenince 5 aylık memur zammı yüzde 35,14 olarak netleşti.Yani Haziran ayı enflasyon oranı sıfır çıksa bile, emeklilerin yüze 35,64, memurların ise yüzde 35,14 oranında zam alması kesinleşmiş oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu, haziran ayı enflasyon verilerini saat 10.00’da açıklayacak. TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine göre, ocak-mayıs döneminde tüketici fiyatlarında yüzde 35,64 artış oldu.
Böylece 5 aylık dönemde, maaşlara yapılan yüzde 7,5’lik zam oranı aşıldı.
Devlet memurları, haziran ayı TÜFE oranı kapsamında enflasyon farkı alacak.
SSK ve Bağ-Kur emeklileri de maaşlarını bu yılın ilk 6 aylık enflasyonu oranında zamlı alacak.
Toplu sözleşme gereği, enflasyon farkı 6 aylık dönemler halinde hesaplanıyor. AA Finans Enflasyon Beklenti Anketi’ne katılan ekonomistler, haziran ayında yıllık enflasyonun yüzde 77,75’e çıkmasını bekliyor.
Merkez Bankası Piyasa Katılımcıları Anketi’ne göre Haziran ayı enflasyon beklentisi yüzde 3,77 olarak açıklanırken, aynı dönem için AA Finans anketine katılan ekonomistler yüzde 4,44 tahmininde bulundu.
Pazartesi günü açıklanacak haziran ayı enflasyonu ile ilk 6 aylık enflasyon farkı, çalışanların maaş artışlarında belirleyici olacak. En düşük memur maaşı 6.429 liradan 9.075 liraya, (Ek zamlı 9.268 TL)
En düşük memur emeklisi maaşı 4.289 liradan 6.054 liraya, (Ek zamlı 6.183)
Esnafta en düşük emekli aylığı 2.948 liradan 4.176 liraya, Bu hesaba göre; Bağ-Kur tarım emeklilerinde en düşük aylık 2.343 liradan 3.319 liraya, 2000’den sonra emekli olan en düşük SSK’lı maaşı ise 2.041 liradan 2.891 liraya çıkacaktı. Ancak alınan kararla en düşük emekli maaşı 3.500 olarak belirlendi. Bağ-Kur tarım emeklileri ve en düşük SSK’lı maaşı bu aydan itibaren 3.500 TL olarak hesaplara geçecek.
Emekli maaşı hesabı ve memur maaşları 2022 Temmuz zammı ile beraber artacak. Haziran ayı enflasyon oranı sonrası 2022 yılının 6 aylık emekli ve memur zammı netleşirken, hükümet sosyal refah düzenlemeleri üzerine yoğunlaştı. 6 aylık enflasyon yüzde 42,35 olurken, SSK ve Bağ-Kur emekli zammı ve memur maaşları Temmuz zammı en çok arananlar arasında yer alıyor. Öte yandan Haziran ayı enflasyon rakamları ile netleşen Temmuz zammı ile birlikte masada sosyal refah düzenlemeleri adı altında ek zam yer alıyor. Peki SSK ve Bağ-Kur emekli zammı, memur maaş zammı ne kadar oldu? Yeni memur maaşları ne zaman hesaplara yatacak? İşte detaylar…
Son dakika haberleri…Emekli zammı ve memur maaş zammı ile birlikte Türkiye’de milyonlarca kişinin geliri artacak. TÜİK Temmuz zammı için belirleyici olacak Haziran ayı enflasyon oranı (TÜFE) açıklamasını yaptı. Memur maaşları ve emekli aylıklarıyla ilgili son dakika zam açıklaması. Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına çifte zam geliyor. Memur maaşlarına ve emekli aylıklarına gelecek zam oranı belli oldu. Memur ve emeklilerin yeni zamlı maaşları tek tek açıklandı. Emekli ve memur Temmuz zammı 2022 için beklenen gün geldi. Pazartesi günü emekli ve memur maaşları başta olmak üzere birçok kalemde gelirleri belirleyecek Haziran ayı enflasyon oranı açıklanacak. TÜİK’in rakamı açıklaması sonrası emekli zammı ve memur enflasyon farkı netleşecek. Bu zam döneminde asgari ücrete zam gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ‘Vatandaşlar enflasyona ezdirilmeyecek’ parolasıyla hareket hükümet emekli ve memur zammı ile berabe__________
* hkdemir55@gmail.com
_______________________________
Önemli NOT; Paylaştığımız Tüm haberler… Yerel ve genel haber sitelerinden alınmadır… Yorumlayıp sizlerle paylaşıyoruz…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu