BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Swap İle İlgili Son Dakika Karar Fed ve 5 Büyük Merkez Bankası Açıklama Yaptı basvurusonucu

Bu sabah saatlerinde yaşanan yeni bir gelişmeye göre fed ve beş büyük merkez bankası tarafından swap kararı alındığı belirtildi. Bu iki önemli kurum arasında likiditeyi arttırmak adına böyle bir karar verildiği de açıklanmış oldu.

Swap İle İlgili Son Dakika Karar Fed ve 5 Büyük Merkez Bankası Açıklama Yaptı

Fed faiz kararından sonra yeni alınan bu karar ise piyasalarda bir hayli hareketlilik yaşanacak gibi görünüyor. Fed ve 5 büyük merkez bankası tarafından alınan swap kararı gündemde de yeni gelişmelerin yaşanmasına neden oldu. Genel olarak bu kararın likiditeyi arttırmak adına alındığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Likiditeyi Arttırmak Adına Yeni Kararlar Alındı Swap Kararı Sonrası Neler Yaşanacak

Beş büyük merkez bankası ve fed tarafından radikal bir karar alındığı ortaya çıktı. Alınan yeni kararla birlikte ise dolar işlemlerinin haftalıktan günlüğe alındığı belirtildi. Likiditeyi arttırmak adına ise böyle bir karar alındığı da ortaya çıktı.

swap i̇le i̇lgili son dakika karar fed ve 5 büyük merkez bankası açıklama yaptı
swap i̇le i̇lgili son dakika karar fed ve 5 büyük merkez bankası açıklama yaptı

7 günlük vadeli işlemler bu karardan sonra günlük olarak ta yapılabilecek. Fed ve merkez bankası bu doğrultuda karar aldıklarını da ifade ediyor. Abd fed dolar konusunda swap hattı operasyonlarının arttırılacağı için böyle bir karar aldıklarını ve bu kararın ortak alınan bir karar olduklarını da ifade ediyor. Bu kapsamda ise vadeli olan işlemlerin günlük bazda yapılabileceği belirtiliyor.

Swap Hattı İle İlgili Alınan Bu Karar Nasıl Bir Etki Yaratacak

Son dönemlerde en çok konuşulan konular arasında swap hattı yer alıyor. Genel olarak bakıldığında swap hattı dolar işlemlerinin vadeli de haftalıktan günlüğe geçiş olarak ta değerlendiriliyor. Merkez bankaları ve fed tarafından alınan bu karar ise piyasalarda nasıl bir etki edecek merak içerisinde bekleniyor.

swap i̇le i̇lgili son dakika karar fed ve 5 büyük merkez bankası açıklama yaptı
swap i̇le i̇lgili son dakika karar fed ve 5 büyük merkez bankası açıklama yaptı

Önümüzde ki günlerde ise konuya dair yeni açıklamalar yapılacak. Swap hattı genel anlamda yapılan bir anlaşma ve düzenleme olarak ta nitelendiriliyor. Alınan bu karar neticesinde ise işlemlerin daha kolay bir şekilde yapılması da öngörülüyor. Abd fed ve beş büyük merkez bankası tarafından alınan bu karar hareketli anlar yaşanmasına da neden oldu.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu