İş Başvuru

TAİ İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 2023-2024

Tai İş Başvurusu Günümüzde havacılık ve uzay sanayi kurumları düşünüldüğünde akla gelen ilk kurumlardan olan TUSAŞ(TAİ); uzun yıllardan beri ülkemizde faaliyet gösteren ender kurumlardandır. Bugünkü yazımızda, kariyer hayatına uzay ve havacılık alanında kendini geliştirmek isteyen ya da bu sektörde eğitim hayatını tamamlayan kişilerin TAİ’ye iş başvurusunun nasıl olabileceği hakkında bilgi vereceğiz.

TAİ iş başvurusu

yapmadan önce kurumda çalışacağınız alanda gerekli yetkinliklere sahip olup olmadığınız hakkında bir bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Çünkü Tai de birden fazla meslek grubu vardır. TUSAŞ, bu sebepten dolayı sürekli yeni personel alımına ihtiyaç duyarken, kendi içinde önemli yatırımlarla adından bahsedilmesini başarıyor. Kurum, iş ilanlarında seçeceği kişileri yetkinliklerine göre belirliyor. Ülkemizin önde gelen kurumlarından olan TUSAŞ , bu bağlamda işçi alımlarında ince eleyip sık dokuyor. Sizler de bu kurumun çeşitli meslek kollarında gerekli yetkinliklere sahipseniz, kuruma başvurunuzu yapabilir ve kendiniz açısından önemli bir kariyer yolculuğuna adım atabilirsiniz.

TAİ iş başvurusu için, internet tarayıcınız üzerinde gideceğiniz https://basvuru.tai.com.tr olan bağlantıyı ziyaret ederek, kurumun çeşitli meslek kolları hakkında bilgi sahibi olup, internet üzerinden iş başvurunuzu yapabilirsiniz. Dolayısıyla yaşadığınız şehir neresi olursa olsun; Tai’nin merkezine gitmenize ve bizzat başvuru yapmanıza gerek kalmaz. Tai iş başvurusunda bulunmak bu kadar kolay.

Başvurunuzu web sitesinden yaptığınız zaman eğer yetkinliklere sahip iseniz ve ilgili pozisyonda da bir ihtiyaç olması halinde sizinle iletişime geçilerek mülakat aşamasına adım atacaksınız. Bu mülakat aşaması, kariyerinize başlama yolunda en önemli adımdır. Kişinin kendini en iyi bir şekilde ifade edebilmesi ve bu meslek hakkında kuruma verebileceği her türlü bilgi ve beceriler Tai iş başvurusu hakkında size olumlu şekilde geri döner. Tek yapmanız gereken, kendinizi ifade etme de olabildiğince net ve takılmadan hareket edebilmektir. Şimdi de Tai iş başvurusu için sürecin nasıl ilerlediğine kısa bir göz atalım.

Tai İş başvurusunda bulunan kişilerin ön başvuruları

kurumun yetkili uzmanları tarafından dikkatlice incelenir. Buradaki uzmanlar kişinin ön başvurusunun geçersiz olduğuna karar verirse veya kişinin yetkinliklerini sağlamadığına dair bir hüküm getirirse, bu adayların başvurusu reddedilmiş olur. Ön başvuruda değerlendirmesi olumlu olanlar ise, yine internet üzerinden mülakat aşamasına hak kazanır. Bu aşamada kişinin becerileri, yabancı dil düzeyi ve genel karakteri ölçülür. Bu aşamayı da başarıyla tamamlayan aday, insan kaynakları birimindeki uzmanlara yönlendirilir. Bu birimde kişinin geçmiş iş hayatı ve ilgili işi yerine getirmedeki sorumlulukları ölçülür.

Tai İş başvurusunda bulunan kişilerin ön başvuruları

Son aşamada ise aday kurum yöneticileriyle kısa bir görüşme yapar ve buradaki onayın ardından adayın başlangıç serüveni de bu sayede başlamış olur.
Tai İş Başvurusu için aranan meslek kolları genelde çeşitli mühendisliklerdir. Yalnız Teknisyenlik de bu kollar arasında sayılabilir. Kuruma başvuracak adayın, ilgili birimin mühendislik veya teknisyenlik birimlerine hakim olması gerekmektedir. Yalnız Taide iş başvurusu için her birimin istediği yetkinlikler ve şartlar aynı değildir. Her birim farklı bilgi birikimi ve becerisine sahip adaylar arar.

Bu yüzden başvuru yapacak adayın, başvurduğu birimin şartlarını taşıyıp taşımadığını dikkatlice incelemesi gerekir.
Havacılık ve uzay sanayi kurumlarının önde gelen TAİ İş Başvurusunun nasıl olabileceği hakkında bilgimiz bu şekildeydi. TAİ iş başvurusu için sitenin kariyer sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sizlerde TAİ’ye iş başvurusu yaparak kariyerinize önemli bir başlangıç yapıp, kendinizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.

Diğer iş başvurularına buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu