BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Ticaret Bakanlığı 1000 Kamu Memur Alımı yapacak! Başvuru şartları ve detaylar basvurusonucu

Ticaret Bakanlığı çok sayıda yeni personel alımı gerçekleştirecek. Alımı yapılacak personeller için başvuru kılavuzu da yayınlandı. Toplamda 1000 personel alımı yapılacağı açıklandı. Alımlar Merkez ve taşra teşkilatında görev alacaklar. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre kura sonuçlarının belli olması ile birlikte alım listesi de açıklandı.

Alımlarda KPSS Kaç Puan ile Yapıldı

Ticaret Bakanlığı’nda yayımlanmış olan başvuru kılavuzunda belirtilen en az 70 KPSS puanı ile birlikte alımlar gerçekleştirilmişti. Devlet memurları alımlarında genellikle KPSS puanı şartı koşuluyor. Ticaret Bakanlığı personel alımlarında da çoğu zaman En az 80 KPSS puanı isteniyor.

Ticaret Bakanlığı Tekrar Personel Alımı Ne Zaman Yapacak?

Ticaret Bakanlığı tarafından alımı yapılacak kadrolarda kısa süre önce duyurulmuştu. Bakanlık tarafından yeni alımlarında 2023 yılında yapılması bekleniyor birçok aday Ticaret Bakanlığı tekrar personel alımı ne zaman yapacak sorusunu soruyor. İlerleyen dönemlerde yeniden alımların yapılması tahmin edilmekte bu alanlardan haberdar olabilmek için sitemizi takip edebilirsiniz.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu