BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Torun Sevene Maaş Bağlanıyor! Bu Destekten Kimsenin HABERİ YOK! basvurusonucu

Sosyal Güvenlik Kurumu genel anlamda emeklilik işleri ve sigortalı işleri ile ilgili işlem yaptığı bilinmekte. Ancak çok farklı başlıklar altında vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik ödemelerini çıkarttığı da bilinmelidir. Maaş ödemeleri konusunda sadece emeklilere yönelik olarak maaş yapmayan Sosyal Güvenlik Kurumu özellikle bazı alanlarda istihdam projeleri sayesinde de birçok kadının bu anlamda maddi özgürlüğüne kavuşmasını sağlamış bir kurum olmayı başarmıştır.

Torun Sevene Maaş Bağlanıyor

Bu anlamda kadınların iş hayatında aktif rol almalarını sağlamak amacıyla bebek bakımını da belirli oranlarda destek sağlayan Sosyal güvenlik kurumu bu konu hakkında düzenli maaş imkânı da sunmaktadır.

torun sevene maaş bağlanıyor! bu destekten kimsenin haberi̇ yok!
torun sevene maaş bağlanıyor! bu destekten kimsenin haberi̇ yok!

Sosyal Güvenlik Kurumundan Kadınlara Destek

Sosyal Güvenlik Kurumu kadınların iş hayatında aktif rol almalarını sağlamak ve devamlılığını da getirebilmek için onları maddi anlamda desteklemeye devam ediyor. Sosyal güvenlik kurumu anne olan çalışanların Bu sebepten dolayı işi bırakmamaları adına bebeğin bakımını anneannesinin ya da babaannesinin üstlenmesi durumlarında belirli şartlar çerçevesinde aylık olarak düzenli maaş bağlama haberini yayınladı. Ödemeler ise bebeği kim bakıyorsa o kişinin üzerine yapılacak.

Sosyal Güvenlik Kurumunu sağlamış olduğu bu destek torun maaşı adı altında veriliyor ve sigortalı çalışma hayatı içerisinde bulunan tüm kadınların şartları taşımaları durumunda başvurusu ile birlikte bağlanması da öngörülüyor. Torun maaşı adı altında yapılan bu destek Sosyal güvenlik kurumu tarafından finanse ediliyor. Çalışma hayatına devam etmek isteyen anne çocuğun bakımını kendi annesi ya da eşinin annesi üzerinden sağlamak isterse Sosyal güvenlik kurumu sağlamış olduğu bu destekten yardım alabiliyorlar. Bu hizmet sadece 10 pilot bölge ile başlamış.

torun sevene maaş bağlanıyor! bu destekten kimsenin haberi̇ yok!
torun sevene maaş bağlanıyor! bu destekten kimsenin haberi̇ yok!

Torun parası vermek için ise şu şartlar aranıyor. Anneanne ve babaannenin Türkiye Cumhuriyeti olması ve aynı şehirde yaşıyor olması gerekiyor. Annenin doğumdan en az 1 yıl öncesine kadar sigortalı olması ve halen daha bir işte çalışıyor olma şansı da aranıyor. Herhangi bir şekilde bakıcı desteğinden faydalanmamak ve çocuğun da 3 yaşından küçük olması gerekiyor. Aylık olarak 425 TL ve senelik olarak 5100 TL olarak sunulan torun maaşı sayesinde anneanne ve babaanneler bir nebze olsun destekleniyor.

 

 

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu