BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu – Başvuru Formu 2023 basvurusonucu

TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu 2023 için binlerce insan nasıl başvuruda bulunacağını araştırıyor. Çocuk yarışma programı olan Rüzgar Gülü hem eğlenceli hem de öğretici bir programdır. Öyle ki bu programda kitap okumak, deyim ve atasözlerini ezberlemek ve eğlenerek öğrenme yöntemi kullanılmaktadır. Rüzgar Gülü yarışmasına katılmak isteyen binlerce kişiden biriyseniz acele etmelisiniz. Çünkü bu yarışmaya çok ciddi talep var ve her geçen saat başvuranların sayısı ciddi ölçüde artış gösteriyor.

TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü programı, ilk çıktığı günden itibaren ses getirmeyi başarmıştır. Her programda reyting rekorları kıran Rüzgar Gülü, aynı zamanda yeni yarışmacı adaylarını da bekliyor. Peki TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu nasıl doldurulur? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için hazırladık. Aşağıda vereceğimiz adımları takip ederek siz de hızlı bir şekilde Rüzgar Gülü programına başvuru da bulunabilirsiniz. Yarışmaya katılımlar tamamen ücretsizdir. Sizden kesinlikle hiçbir şekilde ve ad altında para talep edilmeyecektir. Şansınızı arttırmak için sizlere yöneltilen sorulara eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıt verin. Aksi takdirde kazanmış olsanız dahi elenmiş sayılacaksınız.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu Şartları Nelerdir?

TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu için öncelikle yarışma şartlarını taşıyor olmanız gerek. Rüzgar Gülü programı için başvuru yapabileceğiniz resmi bir kanal bulunuyor. Bu kanal vasıtasıyla başvuruda bulunabilir ve şansınız deneyebilirsiniz. Yapılan başvurular ortalama 15 gün içerisinde değerlendirilmiş oluyor. Başvurunuzun olumlu olması halinde bu süre içerisinde sizinle irtibata geçilecektir. Ancak bu süre zarfı boyunca tarafınıza geri dönüş olmazsa başvurunuz kabul edilmemiş demektir.

Başvurunuz 15 gün içerisinde kabul edilmediği durumda tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Yeniden başvuruda bulunmanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak bir başvuru yaptıktan sonra hemen akabinde diğer başvuruyu yapmayın. Aksi takdirde tüm başvurularınız otomatik bir şekilde iptal olacaktır. Bu yüzden başvurunuzun üzerinden 15 gün geçtikten sonra yeniden başvuruda bulunun.

Rüzgar Gülü başvuru formu eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Yanlış ve hatalı bilgi girmemelisiniz. Aksi halde başvurunuz onaylansa bile hatalı bilgi vermekten dolayı direkt diskalifiye edilirsiniz. Bu yüzden bilgilerin tamamını doğru bir şekilde doldurmak son derece önemli bir konudur.

Her gün 18.30’da TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü programına her şehirden başvuruda bulunabilirsiniz. Fırsat eşitliği kapsamında Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde dilediğiniz herhangi bir yerden kolayca başvuruda bulunabilirsiniz. Çocukların büyük bir merak ve ilgiyle takip ettiği bu yarışma programı oldukça eğlenceli ve öğreticidir. TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu şartları aşağıda verildiği gibidir,

 • Çocuğun adı ve soyadı
 • Çocuğun doğum tarihi (gün-ay-yıl)
 • Açık adres bilgisi (cadde ve sokaklarda belirtilmeli)
 • Çocuğun anne ya da babasının iletişim bilgileri (cep telefonu, mail adresi)
 • Çocuğun anne ya da babasının adı ve soyadı

Programa başvuru şartlarında sizlerden istenecek olan bilgiler sadece bu kadar. Tüm bu bilgileri verirken doğru olduklarından emin olmalısınız. Yapmış olduğunuz başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda sizlerle iletişime geçilecek. Canlı yayına bağlanmadan önce sizlere çeşitli sorular sorulacak. Sorulan bu sorulara doğru yanıt veren çocuklar ise canlı yayına katılmaya hak kazanacak. Telefonda sorulan sorulara doğru yanıt veren çocuklar, bir sonraki günde yayına alınacak.

Telefon ile sizlere ulaştıklarında ve çocuğunuza sorular sorulduktan bir gün sonra canlı yayına alınacaksınız. Bu sebepten dolayı programı düzenli bir şekilde takip edip işleyişi tam öğrenmek, atasözleri ve deyimlere hakim olmak size büyük katkı sunacaktır.

trt çocuk rüzgar gülü başvuru formu

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu Adresi

TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu için ziyaret edeceğiniz tek bir adres var. TRT Çocuk resmi başvuru kanalı olan adresini ziyaret ederek gerekli başvuru şartlarını sağladıktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz. TRT Rüzgar Gülü başvuru adresi olarak sizlere farklı linkler veren sitelere itibar etmemelisiniz. Kanalın resmi başvuru adresini sizlerle paylaştık. Bu adresi ziyaret edip resmi başvuruda bulunabilirsiniz.

Siteye girdikten sonra bir intro sizler karşılayacak. Bu intronun sonunda ise başvuru formu karşınıza çıkacak. Başvuru formundaki tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra “Başvur” butonuna tıklayarak siz de TRT Çocuk Rüzgar Gülü yarışmasına başvuruda bulunabilirsiniz.

İlk başvuru formunu doldurduktan sonra yarışmanın en neşeli ve sevilen karakteri olan Zıp Zıp tarafından size bir adet soru yöneltilecek. Bu soruya da doğru cevap vererek başvurunuz alınacak. Tüm bu formları doldurduktan ve size yöneltilen soruları doğru cevapladıktan sonra başvurunuz kabul edilecek. Bundan sonraki aşamada ise yalnızca aranmayı bekleyeceksiniz.

Bilgi Almak İstiyorsanız;

 • Rüzgar Gülü Telefon Numarası: 0 312 463 43 43  telefon numarası üzerinden iletişime geçip bilgi alabilirsiniz.

Rüzgâr Gülü Programına başvuru yapmak için;

 1. adresine giriş yapınız, daha sonra yarışma butonuna tıklayarak başvuru formunu doldurup iletebilirsiniz. Aşağıda sizler için görselli olarak anlatım sağlanmıştır. Aynı işlemleri sağlayabilirsiniz
 2. Yarışma butonuna tıklayın.
 3. Formu Eksiksiz bir şekilde doldurun.
 4. Gönder butonuna basın

rüzgar gülü başvuru

rüzgar gülü başvuru formu

rüzgar gülü başvuru yap, rüzgar gülü yaş sınırı

Yukarı da belirttiğimiz adımlar ile kolayca başvurunuzu yapabilirsiniz.

Rüzgar gülü telefon numarası aşağıda ki gibi olmaktadır;

 • Rüzgar gülü telefon: 444 0 878

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Başvurusu Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

En çok merak edilen sorulardan biri de budur. Her gün milyonlarca kişinin yakından takip ettiği program olan Rüzgar Gülü yarışmasına binlerce başvuru yapılıyor. Bu yoğun katılımda adaletli ve eşit bir şekilde yarışmacılar belirleniyor. Türkiye’nin her noktasından adayların yarışmaya katılabilmeleri mümkün. Yalnızca İstanbul’da ikamet etmeniz gerekmiyor. Rüzgar Gülü yarışmasına başvurduktan sonra ortalama 15 gün içerisinde başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda tarafınıza geri dönüş yapılacak.

Eğer başvuruda bulunduktan sonra 15 günlük süre içerisinde tarafınıza dönüş olmazsa başvurunuz reddedilmiş demektir. Yarışmacı seçimi konusunda oldukça şeffaf davranan TRT Çocuk yetkilileri, tüm başvuruları doğal olarak kabul edemiyor. Şanslı kişiler arasında yer almanız için bir an evvel yarışmaya başvurmanız gerekmektedir.

Başvurunuz 15 gün içerisinde sonuçlanmazsa tekrar başvuruda bulunabilirsiniz. Böylelikle şansınızı yeniden denemiş olursunuz. Ancak ilk başvurunuzu yaptıktan sonra aynı gün içerisinde bir daha başvuru yapmayın. Sistem otomatik olarak tüm başvurularını geçersiz kılacaktır. Yeniden başvuru yapabilmek için en az 15 gün beklemeniz gerekecek.

TRT Çocuk Rüzgar Gülü Ödülleri Nelerdir?

TRT Çocuk kanalında yayınlanan ve en çok tutulan yarışmalardan Rüzgar Gülü, tüm katılımcılarına çeşitli ödüller sunuyor. Merak edilen konulardan biri de budur. Rüzgar Gülü yarışması kazanan kişilere ne ödül veriyor? Yarışmaya katılan çocuklara çok sayıda ve çok çeşit ödüller veriliyor.

Programda kazanan ve kazanmayan tüm çocuklara hediyeler veriliyor. Hediyelerin yanı sıra ayrıca kamp malzemeleri, mp3 çalar, tablet, tişört, bulmaca kitapları ve TRT Çocuk dergisi gibi ödüllerde veriliyor. Yarışma esnasında kazanılan tüm bu ödüller, başvuru formunda belirtmiş olduğunuz adresinize gönderiliyor.

TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü yarışmasında yalnızca yarışmayı kazanan çocuklar değil bütün çocuklara da hediyeler gönderiliyor. Bu sayede tüm çocukların kazanmış olması amaçlanıyor. Siz de çocuğunuzu Rüzgar Gülü yarışmasına kayıt ederek çeşitli ödüller kazanmasına vesile olabilirsiniz. Üstelik yarışmaya başvurmakta katılmakta tamamen ücretsiz. Yalnızca 10 dakikanızı ayırarak siz de TRT Çocuk Rüzgar Gülü başvurusu adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Yarışmada verilen ödülleri kazanmak ise çok kolay. Çocuğunuzun yarışmayı kazanması ya da kaybetmesine gerek kalmaksızın tüm çocuklara hediye veriliyor. Kazanılan tüm bu hediyeler ise belirtmiş olduğunuz adresinize kargo ile yollanıyor. Bu eşsiz deneyimi yaşamak ve çocuğunuzun bir şeyler kazanabilme duygusunu pekiştirmek için siz de daha fazla geç olmadan TRT Çocuk kanalında yayınlanan Rüzgar Gülü yarışmasına katılabilirsiniz.

trt çocuk rüzgar gülü başvurusu başvuru formu

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu