BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

TÜBİTAK 2023 Personel Alımı İlanı! Destek Personeli Ve Araştırmacı Alınacak! Kontenjan Dağılımı Yapıldı! basvurusonucu

Zorlu ekonomik şartlar karşısında aylık kazancını artırabilmek ve aldığı eğitim doğrultusunda bir kariyer planı yönetebilmek adına yeni dönemin personel alımı ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar, özellikle kamu tarafından yayınlanan ilanlarını araştırmaya başladı. Özel sektörün ekonomik sıkıntılar sebebi ile dara düşme olasılığını görmezden gelmek istemeyen ve bu yüzden de devletin garantisi altında istihdam edilmenin yollarını arayan vatandaşlar, başvuru süreleri henüz tamamlanmamış olan ilanları tespit etmek üzere arama motorlarında gezintiye çıktı.

Sene başından bu yana birçok bakanlıktan ve diğer kamu kurumlarından istihdam çağrıları gelirken mart ayının sonuna doğru yaklaşılan şu günlerde bir ilan da TÜBİTAK’tan geldi. Ülkemizin bilimsel çalışmalarından sorumlu kamu kurumu olarak hizmetlerine ve araştırmalarına devam eden TÜBİTAK, eksik kadrolarını tespit ettiğini ve kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere yeni personellere ihtiyaç duyduğunu belirtti. Kontenjan dağılımını ve başvuru tarihlerini de açıklayan kamu kurumu, detayları ilgilileri ile paylaştı.

TÜBİTAK PERSONEL ALIMI İLANI 2023

tübi̇tak depremden etkilenen öğrencilere destek! her ay burs verecek! başvuru detaylari!

Ülkemizin bilimsel olarak da gelişebilmesini sağlayabilmek adına çok çeşitli alanlarda çalışmalar koordine eden TÜBİTAK, mart ayının bitmesine günler kala eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıktı. Birçok projede görevlendirmek üzere yeni araştırmacılara ihtiyaç duyduğunu belirten kamu kurumu, ayrıca teknik ve destek personelleri ile AR- GE teknisyenlerine de ihtiyacı olduğunu bildirdi.

273 KİŞİ ALINACAK!

Eksik kadrolarını belirleyerek Resmi Gazete aracılığı ile ilana çıkan kamu kurumu TÜBİTAK, yeni dönemde 3 farklı kadroda istihdam etmek üzere toplamda 273 yeni personele ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Adayların yetkinliklerine göre boş kadrolara başvuru yapabileceklerini ifade eden kamu kurumu, bir adayın yalnızca bir kadro için başvuru oluşturabileceğini bildirdi. Kamu kurumu, toplamda istihdam edilecek olan 273 yeni personelin Gebze ve Ankara bölgelerinde görevlendirileceklerini de açıkladı.

TÜBİTAK PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU EKRANI

TÜBİTAK tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların, e- Devlet sistemine giriş yapmaları ve Kariyer Kapısı sayfasını açmaları gerekmektedir. İlanın son başvuru tarihi, 17 Nisan olarak belirlenmiştir.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu