BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Türk Akreditasyon Kurumu Kamu Personeli ve Memur Alımı! TÜRKAK 2023 Başvuru DETAYLARI! basvurusonucu

Türk Akreditasyon Kurumu kamu personeli alımı yapacağının haberini verdi.

Türk Akreditasyon Kurumu Kamu Personeli ve Memur Alımı

Türk Akreditasyon Kurumunun verdiği haberde kamu personeli olmak için şartlar var. Genel ve özel şartlar olmak üzere uyum sağlamak zorunda vatandaş kamu personeli olmak için.

 Türk Akreditasyon Kurumunun Kamu Personeli Alımı İçin Detaylı Bilgiler

Giderek büyüyen işsizlik sorununun olduğu bu dönemlerde birçok insanı ilgilendiren ve merak uyandıran açıklama Türk Akreditasyon Kurumu olan TÜRKAK’ dan geldi. Bu açıklamadan sonra ise iş arayan insanlar kamu personel alımı ile ilgili soruların cevaplarını arıyorlar. Kamu personeli alımı için yapılacak olan sınav hakkında ve sınava kimlerin hangi koşullarda girebilecekleri hakkında da sorular cevapsız bırakılmadı.

Türk Akreditasyon Kurumu Hangi Koşullarda Kamu Personeli ve Memur Alımı Yapacak?

Türk Akreditasyon Kurumu kamu personeli alımı için yapılacak sınavın ilk bölümünde genel şartlar olarak DMK kurallarını içinde barındırmaktadır. Bu DMK kurallarında ise kılık kıyafet kuralları, sicil kayıt yani bir sene yargılanmamış olması ve askerlik görevini yerine getirip getirmediği gibi kuralları kapsamaktadır.

türk akreditasyon kurumu kamu personeli ve memur alımı! türkak 2023 başvuru detaylari!
türk akreditasyon kurumu kamu personeli ve memur alımı! türkak 2023 başvuru detaylari!

Türk Akreditasyon Kurumuna Alınacak Olan Kamu Personelleri Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Türk Akreditasyon Kurumunun alacak olduğu kamu personelleri açıklamasından sonra kayıt yaptırmak için gerekli koşulları sağlayanların aklındaki diğer soru ise başvuru tarihleri ne zaman olacak. Akreditasyon uzman yardımcılığı için yapılacak alımlar 15 Mart 2023 tarihinde başlayıp 2 Nisan 2023 tarihine kadar sürecektir. Bu kadroda görev yapmak için insanların bu tarihleri kaçırmaması önemlidir.

15 Mart Tarihinde Başlayan ve 2 Nisan Tarihinde Bitecek Olan Personel Alımı Kayıt Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu personeli alımı için öncelikle verilen tarihler aralığında yapılması önem arz etmektedir. Türk Akreditasyon Kurulu kamu personeli alımı başvuruları ise online oram olan e devlet üzerinden yapılması kararlaştırılmıştır. E devletten yapılacak başvurular için elektronik ortamlardan istenilen belgeler yüklenecektir.

türk akreditasyon kurumu kamu personeli ve memur alımı! türkak 2023 başvuru detaylari!
türk akreditasyon kurumu kamu personeli ve memur alımı! türkak 2023 başvuru detaylari!

Bu belgeler ise sırasıyla Yüksek Öğretim Kurumu tarafından onaylı eş değer gösterir belgesi, yazılı olarak fakat uzun olmayacak şekilde öz geçmiş ve öz geçmişi destekleyecek doğrulayacak güncel fotoğraf son olarak ise diploma ya da yurt dışı mezuniyetlerinde denklik gösterir belgesi yer almalıdır. Son aşama olarak da 10 ile 13 Nisan arası tarihlerde ise sözlü sınav olacaktır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu