BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Türk Akreditasyon Kurumu KPSS’li-KPSS’ siz Personel Alımı yapacak! Başvuru şartları ve detaylar basvurusonucu

Türk akreditasyon Kurumu yeni personel alımı gerçekleştirecek. Alımı yapılacak kadrolar açıklandı. Hangi pozisyonlar alımlar yapılacak? KPSS puanı isteniyor mu? Personel alımlarına ilişkin bütün detayları içeriğimizde görebilirsiniz.

Başvuru Şartları

Türk akreditasyon Kurumu yeni personel alımlarında 657 sayılı devlet memurları kanunu 48 maddesindeki şartların tamamını taşımak gerekmektedir. Fakültelerin 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

Tercihen bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinde veya buna denk yüksek öğretim kurullarında kabul edilmiş yurt dışı merkezli üniversitelerden mezun olmuş olmak gerekmektedir. Erkek adaylar için askerlik vazifesini yerine getirmiş olmak gerekmektedir.

Başvuru Şekli, Yeri Ve Tarihi

Alımlar ile alakalı başvurular devam ediyor. 24 Mart 2023 tarihinde başlayacak alımlar 9 Nisan 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar için Mustafa Kemal Mahallesi 2125. Sokak No:1 Çankaya/ANKARA adresi üzerinden başvuru gerçekleştirilecektir.

Başvuru esnasında fotoğraf özgeçmiş KPSSP3 puanı (KPSSP3 puanı mevcut değilse 70 (yetmiş) olarak değerlendirilecektir) bunun yanı sıra lisans ve yüksek lisans diploması ile birlikte e-devlet’ten temin edilebilecek mevzun belgesi de alınacaktır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu