BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Türk Ticaret Bankası Satılıyor! Katılım Şartları Nedir? basvurusonucu

Türk Ticaret Bankası satışı uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu. Uzun zaman önce satılması yönünde bir karar alınan Türk ticaret bankası gündemi meşgul etmesinin yanı sıra banka kendisi de bekleyiş içindeydi.

Son alınan karara göre tasarruf mevduatı sigorta fonu tarafından yapılan açıklamada satışının yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Türk Ticaret Bankası Kime Satılıyor

Türk Ticaret Bankası uzunca  bir  süredir satış yapılması için bekleme ve gündem konuları arasında yerini alıyordu. Tasarruf mevduatı sigorta fonu bu gündeme son verilecek adımı attı ve satışının gerçekleşeceğini açıkladı. Türk Ticaret Bankası talipleri yoğun olsa da ilk taliplerde olan rubenis tekstil olmuş oldu. Rubenis tekstil Türk Ticaret Bankasına almaya aday oldu.

türk ticaret bankası satılıyor! katılım şartları nedir?
türk ticaret bankası satılıyor! katılım şartları nedir?

Rubenis tekstil grubu, halka açık olan bu satışa dahil olarak ihaleye katılacakları yönünde açıklamalarda bulundular.  Rubenis tekstil borsa İstanbul’da işlem gören herkesin bildiği güvenilir tekstil şirketlerinden biridir. Tasarruf mevduatı sigorta fonu ( TMSF ) , Türk Ticaret Bankası nın satışının en kısa sürede gerçekleşeceğini bildirdi. Tasarruf mevduatı sigorta fonu, rubenis Tekstil AŞ’ nin ihaleye katılmalarını onayladı.

Katılım Şartları Nedir

Tasarruf mevduatı sigorta fonu  yani TMSF’nin elinde olan bankaya ait  yüzde 98,4 luk bir bölümü bulunmaktadır. Resmi gazete de yayımlanan bilgilere göre muhammen satış fiyatı da belirlenmiş oldu. Resmi gazetede yayımlanan bu bilgilere göre 380 milyon TL satış fiyatı belirlemesi yapıldı. İhaleye katılmak isteyen alıcıların  muhammen fiyatın yüzde onluk bir kısmını önden ödeme yapmaları istenecektir. İhalenin yani satışın kapalı zarf usulü yapılması bekleniyor.

türk ticaret bankası satılıyor! katılım şartları nedir?
türk ticaret bankası satılıyor! katılım şartları nedir?

 İhale Ne Zaman Yapılacak

TMSF tarafından satışa sunulan Türk Ticaret Bankası’ nın ihalesinin yapılacağı tarih belli oldu.  İhale kapalı zarf ile başlayıp, talep doğrultusunda pazarlık şeklinde veya açık arttırma şeklinde devam edecektir. İhale tarihi  21 Mart 2023 olarak net karara bağlanmıştır. İhale saati ise Sabah saatlerinde, saat 10.00 olarak belirlenmiştir. Halka açık olarak ve herkesin ihaleye katılım sağlayacağı da bilgiler arasında yer almaktadır.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu