BaşvuruFinans BaşvuruGüncel HaberlerResmi BaşvuruSosyal Başvuru

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü Tarafından Devlet Memuru Alımı Başvuruları Başlıyor! Başvuru İle İlgili DETAYLAR! basvurusonucu

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketleri Genel Müdürlüğü tarafından çalışacak personel işe alımı yapılacaktır.

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü Tarafından Devlet Memuru Alımı Başvuruları Başlıyor

Genel Müdürlük tarafından bildirilen açıklamaya göre alım yapılacak olan personel belirlenirken sınav şartı olacaktır. Yani sınav ile alım yapılacaktır. İşe başvurmak isteyenler için gerekli olan detayları yazımızda bulabilirsiniz!

Alım Şartları Nedir?

Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Şirketleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan sınav giriş şartları şu şekildedir;

  • Devlet Memurları Kanununda bütün şartlara sahip olmak
  • Kurum tarafından sizden istenilen eğitim şartlarını karşılamak
  • 35 yaşını geçmemeniz gerekmektedir
  • Başvuracak erkek adayların askerlik ile ilişiğinin olmaması
  • KPSS’de sizden istenilen puanı almanız gerekmektedir.
  • 4 yıllık herhangi bir fakülte mezunu olmak
  • Herhangi bir sağlık sorununuzun olmaması
  • Daha önce Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş devlet personel alım sınavına daha önceden katılmamış olmak

Memurluk Alımı İçin Sınav Başvurusunu Nasıl Yapacaksınız?

Sınava girmek için başvurularınızı 13.03 ve 24.03.2023 tarihleri arasında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Başvurularınızı elektronik ortam olan e devlet üzerinden tamamlayacaksınız. Kurum tarafından yayınlanan ilanda bulunan şartlara uygun bulunmayanlar başvurular kurum tarafından reddedilecektir. Gerçek dışı bir beyanda bulunan kişilerin de atamaları gerçekleşmeyecektir. Eğer ki atamaları yapılmışsa bile bu tespit edilip iptal edilecektir. Bu konu hakkında herhangi bir hakkınız da olmayacaktır. Bu yüzden gerekli bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir.

türkiye şeker fabrikaları genel müdürlüğü tarafından devlet memuru alımı başvuruları başlıyor! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
türkiye şeker fabrikaları genel müdürlüğü tarafından devlet memuru alımı başvuruları başlıyor! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Sınav Ne Zaman Gerçekleşecek?

Türkiye Şeker Fabrikalarında çalışmak için girilecek olan yazılı sınav kısmı; 09.04.2023 tarihinde gerçekleşecektir. Sınav Ankara’da yapılacaktır. Bu sınavın yazılı bölümüne girmeye hak kazanan kişilere gerekli detaylar kurumun internet sitesinde bildirilecektir.

İşe Alım Personel Değerlendirme Nasıl Yapılacak?

Eğer ki girdiğiniz ilk sınav olan yazılı sınavda başarılı olamazsanız bir sonraki sözlü sınava hak kazanamazsınız. Yazılı sınavda başarılı sayılmanız için sınav puanınızın en az 65 olması gerekmektedir. Yazılı sınavda gerekli puanı alan adaylar arasından en yüksek puan üzerinden gerekli alım gerçekleştirilecektir. Yani kurum dört katı adayı sözlü sınava çağıracaktır.

Yazılı sınav sonuçlarını öğrenmek isteyenler TÜRKŞEKER resmi sitesinden görebilecektir. Sözlü sınavın yeri zamanına dair bilgiler ise kurumun resmi web sitesinde paylaşılacaktır. Yazılı sınava katılan kişiler Kariyer Kapısı Platformu tarafından sınav sonuçlarını da öğrenebileceklerdir. Genel olarak sınav sonuçları ve atanma hakkı kazanan kişiler TÜRKŞEKER sitesinde ilan edilecektir. Sonuç bilgilerinin detaylarını da kariyer kapısı tarafından görebileceksiniz. Eğer kriterleri siz de karşılıyorsanız kuruma başvurabilirsiniz.

türkiye şeker fabrikaları genel müdürlüğü tarafından devlet memuru alımı başvuruları başlıyor! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!
türkiye şeker fabrikaları genel müdürlüğü tarafından devlet memuru alımı başvuruları başlıyor! başvuru i̇le i̇lgili detaylar!

Doğru Bilgi Vermezsem Ne Olur?

Sınavda başarılı olmanın yanı sıra Türkiye Şeker Fabrikaları işe alımına gerekli bilgileri doğru girmeniz gerekmektedir. Doğru girilmeyen bilgiler ve beyanlar kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Tespit edilebilmesi durumunda başvurunuz iptal edilebilir. Eğer ki atansanız bile sonradan tespit edilecektir ve atamanız iptal edilecektir. Bu yüzden yazılı sınav olsun veya sözlü sınav olsun doğru bilgiler aktarmakta her zaman fayda vardır. Bizler sizlere şimdiden başarılar diliyoruz.

içeriğimizi beğendiyseniz yorum yapmayı unutmayını

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu